“BANKA HESABI VAR” DİYE ADI FETÖCÜYE ÇIKTI. AÇIĞA ALINDI.

“BANKA HESABI VAR” DİYE ADI FETÖCÜYE ÇIKTI. AÇIĞA ALINDI.

MEHMET BAKIR
Birilerini korumak, yada birilerinin “suçsuz” olup olmadığına karar vermek adına elbette ki bizlerin ne yetkisi var nede yargılama gibi lüksümüz. Sadece varsa ortada bir yanlış onun düzeltilmesi yönünde fikirlerimizi beyan ederiz.
Takdir ; KANAAT YETKİSİ KULLANAN hakim ve savcılarındır…!
İNSANLARIN HER YÖNÜNÜ YARGILAYABİLİRSİNİZ AMA; VİCDANLARINI ASLA YARGILAYAMAZSINIZ…
Kimin ne zaman, nerede, ne yaptığını bilmek mümkün değil.
Ben insanların hal ve hareketlerini, davranış ve konuşma biçimlerini, insanlara olan samimi davranışlarını takip eder gözlemlerimizi kamuoyu ile paylaşmaya özen gösteririm.
Hiç kimsenin siyasi düşüncesini yadırgamam…
Demokrasi çerçevesi içinde vatanın bölünmez bütünlüğüne zarar vermeyen herkes benim dostumdur.
Bu anlamda, 15 Temmuz olaylarının ardından açığa alınan bazı doktor ve memurların geçmişlerini çok çok iyi olmasa da bilirim. Sivas küçük bir kent, kimin ne yaptığını herkes bilir. Ayrıca dedikodu merkezi (!) olduğu için hemen duyulur.
Yeni Numune Hastanesi’nde görevli E.K yı yaklaşık 35 yıldır tanırım. Mahallemizin çocuğudur. Sivas’ın yerli ailesidir. Herkes tarafından sevilen, saygı gösterilen, medeni, adam gibi adam ve kısaca söylemek gerekirse İNSANDIR…
Görevinden alınmasının sebebi İddialara göre; Fetönün bankasında hesabı varmış…
Kardeşim!
Hac veya ümre görevini yerine getiren herkese bu bankadan hesap açtırılır. İnsanları bu bankaya yönlendiren seyahat firmalarıdır.
İnsanları bankaya yönlendirenler serbest ama hesap açtıranlar suçlu..!
Bu durum biraz olsun komik gelmiyor mu?
Yada adı fetöye karışmış bir insanı ziyaret etmek, ziyaret eden kişinin fetöcü anlamına mı gelir?
“SAP İLE SAMAN BİR BİRİNE KARIŞTIRILMAMALIDIR” diyen Erdoğan’dır.
Suçlu ile suçsuz ayırt edilmelidir. Suçsuz yere tutuklu yüzlerce, binlerce insan vardır. Yine yüzlerce binlerce insan açığa alınmıştır. Mağdur edilmiştir. Devlet, her zaman büyüklüğünü göstermelidir. İnsanların itibarını geri vermelidir. Elbette suçlu varsa cezasını da çekelidir.
Adalet sistemi hızlı bir şekilde dosyaların görülmesini sağlamalıdır. Bağımsız, hür ve vicdan sahibi hakimler hiçbir baskı altında kalmadan KARAR vermelidir.
Sosyal Adalet ve sosyal devlet anlayışı bunu gerektirir.

Yorum Yapın