BUGÜN OYUNU SATAN YARIN İSRAİL’İN KÖLESİ OLMAKTAN KURTULAMAZ!

BUGÜN OYUNU SATAN YARIN İSRAİL’İN KÖLESİ OLMAKTAN KURTULAMAZ!

Mehmet BAKIR

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri için adaylar listeye oturtuldu. Sivas’ta iki tanıdık isim haricinde diğer bütün adaylar yeni. Bu iki aday; İsmet Yılmaz ve Habib Soluk!

Her ikisi de çok önemli bakamlarda görev yaptı. Yaptıkları görev boyunca Sivas’a ne kazandırdılar ne kaybettirdiler yönünde saatlerce tartışırım. Bağımsız, hür, demokrasi yanlısı bir gazeteci olarak bu iki isim hakkında kesinlikle olumlu şeyler yazamam.

Yazmam için bir şeyler yapmış olmaları gerekirdi.

İsmet Yılmaz, Milli Savunma Bakanlığı ve son Milli Eğitim Bakanlığı görevini yürüttü. Allah için Sivas’a ne yaptığını açıklasın!

Sivas’a neler kazandırıp neler kaybettirdiklerini sıralayıp kamuoyuna sunsunlar.

Habib Soluk, NE YAPTI?

Kendisini arayan vatandaşlara “BENİ SİVAS’ın sorunları ile meşgul etmeyin “ diyen kişi.

Sivas’ın giriş ve çıkışlarına kantar koydurup kentin ticaret potansiyelini bitiren bir aday. Türkiye’nin hangi şehrinde böyle bir uygulama var?

Belediye veya özel idare tarafından yapılan yollar dışında Sivas’a kazandırılan kaç tane sanayi var?

Fabrika var?

Turizm alanları var?

Hangi kaplıcalar dünya turizmine açıldı?

Pislikten geçilmeyen ve yıkılmaya yüz tutmuş kaplıcaların iç ve dış turizme kazandıramayan iki bakanlık yapmış kişiler şimdi tekrar aday listesinde.

Açılışlara, düğünlere, nişanlara ve Sivas’ta boy göstermenin dışında hangisi ne yaptı?

Beyler!

Sivas, kaderine terk edilmiş, Cumhuriyet döneminin en önemli yatırımlarına ev sahipliği yapmış ama bunların sayesinde bu yatırımları elinden çıkmış bir kent .

16 yılda Sivas açılan birkaç tane yol dışında hiçbir yatırım almamıştır. Belediyenin ve özel idarenin Sivas için sunduğu hizmetler ise sadece göz boyamaktan öteye varmamıştır.

Sivas adeta cezalandırılış, bilgisi, becerisi, tecrübesi, dünya görüşü olmayan seçilmiş yada atanmışların uğrak yeri olmuş.

Devletin imkânlarını saltanat sürercesine Kullanan bu kişiler memleketin kaderiyle oynamışlardır.

Sivas’tan CHP-MHP ve İYİ Parti er azından birer vekil göndermelidir. AKP’nin kalesi konumundaki Sivas AKP anlayışından arındırılmalıdır. Bu arada bağımsız adaylarda elbette ki  var güçleriyle meclise girmeye çalışacaklardır.

24 Haziran seçimleri strateji seçimidir!

CHP-MHP- İYİ parti canla başla seçimlere girmelidir. Ülkenin “HIRSIZ, DOLANDIRICI, TACİZCİ, TECAVÜZCÜ, HAİN” kişilerden kurtarılması ancak ve ancak bu seçim ile vuku bulacaktır.

Yüreğinde gerçek İMAN, ALLAH KORKUSU, VATAN, BAYRAK VE MİLLET sevgisi olan herkes oyunu iyi kullanmalı, SATMAMALIDIR. Bugün oyunu bir takım menfaatler uğruna düzgün kullanmayanlar yarın İsrail’in kölesi olmaktan kurtulamazlar.

Yolunuz BAĞIMSIZLIK, CUMHURİYET, DEMOKRASİ ve Atatürk İlke ve inkılâpları doğrultusunda olsun. NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYEN VATANSEVERLERİN KUTLU GÜNÜ OLSUN 24 HAZİRAN.

 

 

 

Yorum Yapın