ÇITKIRAN, PROJEYİ ERDOĞAN’A SUNDU. SIRA ŞİMDİ ERCİNS’İN GENEL MÜDÜR OLARAK ATANMASINDA.!

ÇITKIRAN, PROJEYİ ERDOĞAN’A SUNDU. SIRA ŞİMDİ ERCİNS’İN GENEL MÜDÜR OLARAK ATANMASINDA.!

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu ilk yıllarda en güvenilir kent olma özelliğini taşıyan, ağır sanayi bölgesi olma niteliğini koruyan, bugünün şartları ile ülkenin her noktasına ulaşımı kolay olan bir kente sahibiz.

25-30 yıldır devlet yatırımı almayan, mevcut yatırımlarını elinden kaybeden Sivas’ın ekonomisi diğer illere nazaran alt seviyelerde. Gençler kahvehane yada cefa köşelerinde vakit geçiriyor.

İşsizlik hadsafhada.

Her türlü suç oranı artmış göstermiş.

Peki;  25-30 yıldır devlet desteği görmeyen Sivas’ı kaderine mi terk etmeliyiz?

Gençliğin yok oluşunu hep birlikte mi izlemeliyiz?

Elimizde bulunan mevcut fabrikaları değerlendirip ülke ve Sivas ekonomisini güçlendirme yoluna gidilebilir mi?

Gençlere iş imkanı sağlanabilir mi?

Sorularına cevap ararken,  Sivaslı İşadamı ve yatırımcı Sayın ERKAN ÇITKIRAN  elinde bir dosya ile Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN başta olmak üzere Başbakan ve bazı bakanlara Sivaslı bir idarecinin projesini  sundu.

İşadamı  ve Yatırımcı Erkan ÇITKIRAN’ın  devletin en üst düzeyine sunduğu proje dolu dosyanın gerçek sahibi Kim diye araştırdım.

Ülkemiz ve Sivas ekonomisine büyük oranda katkı sağlayacak projenin, Cumhuriyet Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Elektrik Mühendisi Sayın Vural ERCİNS’in olduğunu tespit ettim.

Proje süper.

Proje: SİVAS TÜDEMSAŞ A.Ş DE TANK VE YERLİ SİLAH ÜRETİMİ HATTA YERLİ OTOMOTİV ÜRETİMİNE İLK ETAPTA YÜZDE 70 KATKI SAĞLAYACAK SÜPER BİR ŞEKİLDE HAZIRLANMIŞ PROJE.

Tank ve Silah üretimi yapabilecek teknik donanıma sahip bir fabrikamız varken böylesine sahipsizliğe terk edilmiş olmasına akıl erdirmek çok zor.

Sayın ERCİNS’in projesi Sayın Erdoğan tarafından kabul görürse ilk etapta bu fabrikada çalışan insan sayısının en az 6 bin olacağı söyleniyor. Sivas’taki işsizliğin bitmesine, Sivas’ta yan sanayi kuruluşlarının açılmasına, Sivas’ın gelişmesine büyük ölçüde katkı sağlayacaktır.

Bu projenin hayata geçmesi için, Cumhuriyet Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Elektrik Mühendisi Sayın Vural ERCİNS’in TÜDEMSAŞ GENEL MÜDÜRÜ OLARAK GÖREVE GETİRİLMESİDİR.

Önümüzdeki günlerde Müsteşar ve Genel Müdür düzeyinde atamaların yapılacağı söyleniyor.  Biz Sivaslılar olarak Sayın ERCİNS’in  Genel  Müdür olmasını desteklemeliyiz.  Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Yerli ve milli” SÖZÜ İLE HAREKET EDEREK TÜDEMSAŞ GENEL MÜDÜRÜNÜN Sivaslı olmasını hep birlikte istemeliyiz.

Sayın Vural ERCİNS’in Cumhuriyet Üniversitesi bünyesinin değişmesinde ve yatırımların düzenli gerçekleşmesinde büyük emeği vardır. Gözle görünen hizmetleri hiç kimse göz ardı edemez.

Yıllarca Sivaslı olmayan kişilerin eline teslim edilen, zarar eder hale getirilen TÜDEMSAŞ artık öz benliğine kavuşmalıdır. Bunun için Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri başta olmak üzere siyasiler, Milletvekilleri, bakan üzerine düşen görevi yerine getirmelidir.

TÜDEMSAŞ FABRİKASI’NIN yerini rant olarak görenlere verilecek en büyük cevap o farikayı işler hale getirmekle mümkündür.

Sivaslılar olarak TÜDEMSAŞ FABRİKASI’NA büyük ihtiyacımız var. Bu kentin gelişmesi için tek şans Sayın Vural ERCİNS’in projesini hayata geçirmesidir.

PROJELERİ İLE ANKARA’NIN TAKDİRİNİ TOPLAYAN BİR  Cumhuriyet Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Elektrik Mühendisi  Vural ERCİNS’i TÜDEMSAŞ FABRİKASI GENEL MÜDÜRÜ OLARAK GÖRMEK, SİVAS’IN GELECEĞİNE IŞIK TUTMAKDIR.

Sivaslı İşadamı ve Yatırımcı Sayın Erkan ÇITKIRAN’ın böylesine önemli bir dosyayı Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Başbakan ve bakanlara ulaştırması da takdir edilecek büyük bir özveridir. Herkes Sivas için elini taşın altına sokmadır.

“ÇITKIRAN, PROJEYİ ERDOĞAN’A SUNDU. SIRA ŞİMDİ ERCİNS’İN GENEL MÜDÜR OLARAK ATANMASINDA.!” için 1 Yorum

  • mustafa kızıltepe :

    erkan beyi tebrik ederim milli ve yerli düşünce bu olsa gerek biz sivaslıların proje yatırımları çok daha önemli.üniversitemiz kurulduğundan beri kısa sürede böyle güzel bir çalışmayı görmedi,önce sayın rektörümüzü ve yapı işleri başkanımıza teşekkür ediyorum.vural bey gerekli donanıma sahip akıllı ve teknik bir kişi tüdemşaşı şaha kaldıracağına hiç şüphem yok

Yorum Yapın