DEĞİŞİM ŞART AMA STRATEJİ GEREKİR..! BELEDİYE BAŞKANI KİM OLUR?

DEĞİŞİM ŞART AMA STRATEJİ GEREKİR..! BELEDİYE BAŞKANI KİM OLUR?

Mehmet BAKIR

Her ne kadar kaybetselerde Sivil Toplum Kuruluşları’nda değişiklik olması adına büyük bir cesaretle aday olan önemli şahsiyetleri gördük hep birlikte. Amaçları kendi söylemleriyle ; “değişim” olması yönündeydi.

Maalesef seçim stratejileri oldukça yanlıştı.

Sivil Toplum Kuruluşları ,  dernek, Vakıf hatta belediye ve üniversite yönetimine aday olacak kişilerinin öncelikle nasıl bir seçim stratejisi uygulaması gerektiği yönünde hiçbir bilgiye sahip olmadıklarını zaman gösteriyor. Yerel gazete, televizyon, bilbord reklamlarının da işe yaramadığına şahit oluyoruz.

Reklam için harcanan paranın boş yere gittiğini açıkça yazıyorum. Eğitim seviyesi yüksek olan insanlar ne yazık ki yıllanmış, yıpranmış bu tür reklamlara artık kanmıyor.

Gerçekçi olmak, doğruları söylemek, insanların yanına varıp onlara ismi ile hitap edip elini sıkmak ve hatırını sormak en büyük etkendir.

Ne yazık ki üç-beş esnaf dolaşmakla, birkaç basın sektörünü ziyaret etmekle,  birkaç kere paralı programlara konuk olmakla seçim kazanılsa herkes aday olur bir yerlere.!

Önümüzdeki yıl yerel seçimler olacak her hangi bir değişiklik olmaz ise…

Sivas’ta en güçlü parti konumunda bulunan AK Parti’den aday olmak için şimdiden bir takım görüşmelere başlayanların olduğunu duyuyoruz.

Kimilerine göre; Sami AYDIN tekrar aday gösterilmeyecek!

Kimilerine göre; BBP’li Doğan ÜRGÜP AK Partiden Sivas belediye başkanı adayı olacak!

Kimilerine göre de, başka isimler üzerinde çalışmaların yapıldığı söylentileri var.

Son 15 yıla baktığımızda Sivas gerçek anlamda hak ettiği noktaya ulaştı mı?

Sivas halkı ile uyumlu bir şekilde çalışma yapıldı mı?

İnsanların hakları korundu mu?

Son 15 yıl içinde Sivas neler kazandı, neler kaybetti?

Sivas imar alanında ve ekonomik olarak ne kadar büyüdü?

Yerli ve yabancı sermaye Sivas’a girebildi mi?

Sivas’a gelen Yerli ve yabancı turist sayısı ne kadardır? Bu turistleri sunulan hizmet yerleri hangi kriter de idi?

Son 15 yıl içinde Sivas’a atanan ve seçilen kişiler neler yaptı?

Sivas’ın kalkınması yönünde hangi projeleri hayata geçirdiler?

Sivas’ın kaybettiği önemli değerler nelerdir?

Sivas’ta sağlık sektörü küçülürken, üç hastane varken tek bir hastaneye mahkûm edilen Sivas halkının temel haklarını kimler göz ardı etti?

Tarihi eserlerimiz ve tarihi eser niteliği taşıyan yerlerin yıkılması sadece birilerine rant sağlamak adına yapılan bir girişim miydi?

Şehrin her köşesinin polis kontrol noktası haline gelmesi Sivas halkını tedirgin ederken, bu durumun geçici bir dönemden sonra sona ermesi için kimler girişimde bulundu? Böyle bir girişimde bulunan oldu mu?

Kamuya ait yollar işgal edilip duba, sandalye, tüp, tahta, bidon vs gibi cisimlerle kapatılırken bu şehri yönetenler ne iş yapıyor diye merak edip bu konuları dile getiren seçilmiş yada atanmış var mı?

Mesire alanlarının yolları bozuk, Toz – toprak içinde.

Piknik yapan insanların yiyeceklerinin içine kadar toz giriyor. Neden yollar yapılmıyor?

Neden hizmet götürülmüyor?

Neden temizlenmiyor?

Sıcak Çermik’te banyolara girmek için insanın bir batman midesi olması gerekiyor. Neden yetkililer bu duruma çözüm üretemiyor?

Aslında o kadar çok yazılacak konular var ki ben yazmaktan bıktım. İnanın Sivas işinin ehli kişilerce yönetilmiyor. İnanın görevliler yaptıkları işin hakkını veremiyor!

İnanın siyaset uğruna her yer laçkalaşmış.

2019 yılı Sivas için yeni bir dönüm noktası olur. Yeni belediye başkanı, yeni yöneticiler ve dünya görüşü ile hareket eden idareciler olur. Siyasetten uzak, halka yakın anlayış ile Sivas’ı hak ettiği noktaya hep birlikte taşırız.

Bizler için önce Sivas gelir. Seçilmiş yada atanmışların benim nazarımda zerre kadar kıymeti olmaz.

KAZANAN SİVAS OLACAKSA BEN HER ZAMAN VARIM..

 

 

Yorum Yapın