EMEĞİN KARŞILIĞI “TEHDİT Mİ” OLMALI..! SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ İCRALIK OLDU!

EMEĞİN KARŞILIĞI “TEHDİT Mİ” OLMALI..! SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ İCRALIK OLDU!

Mehmet BAKIR

Sivas İl Sağlık Müdürlüğü’ne S. Asansörleri  revizyon çalışması yaptı.  Revizyon  işleminin  sonunda hak ettikleri 20 bin 166 Tl ücreti alabilmek için S. Asansörleri yetkilileri, CİMER –BİMER ‘e şikayet ettiler. S. Asansörleri şimdi alacağının peşinde ama İl Sağlık Müdürlüğü 20 bin 166 TL yi ödememek için adeta direniyor, hiç olmadık sorunları sıralıyor.

15.08.2017 tarihinde kesilen faturayı ödemeyeceklerini belirten ilgili kurum yetkilisi, “ bildiğin yere şikâyet et. Ödeme yapmıyorum. Türkçe anlamıyor musun? Beni daha fazla sinirlendirme” gibi ifadeleri kullanarak S. Asansörleri yetkililerini tehdit ettiği ileri sürülüyor.

İl Sağlık Müdürlüğü yetkilisi Makine Mühendisleri Odası’nın etiketini hiçe sayarak, yapılan revizyon çalışmasının ardından asansörleri gerek personel, gerekse vatandaşların hizmetine sunmuş, uzun süre kullandıktan sonra bir takım nedenlerden dolayı S. Asansörleri firmasının hak ettiği alacağını ödememek için heyet oluşturduğu yönündeki iddialara İl Sağlık Müdürlüğü acilen açıklama getirmelidir.

İl Sağlık Müdürlüğü verilen teklifle işi verdiği S. Asansörleri firmasına neden ödeme yapmıyor?

Firma istenilen şartları yerine getiremediyse neden asansörler kullanıma açıldı?

Asansörlerde ciddi boyutta hata varsa neden personelin ve insanların hayatı tehlikeye sokuldu?

Revizyon işlemi yapıldıktan hemen sonra kullanıma sunulan asansörlerde ne gibi hata buldunuz da ödeme yapmaktan kaçınıyorsunuz?

Alacaklı bir firma yetkilisini hangi yetki ile tehdit edebiliyorsunuz?

Kural ve nizam tanımama yetkisini nereden alıyorsunuz?

S. Asansörleri tarafından yapılan revizyon işinin ücretini neden ödemekten kaçınıyorsunuz?

öte yandan S. Asansörleri icra takibi başlattıklarını belirtti.

Yorum Yapın