Erdoğan YUVACI İDDİALARI REDETTİ VE “KARARI AYDIN İLE HALK VERİR” DEDİ.

Erdoğan YUVACI İDDİALARI REDETTİ VE “KARARI AYDIN İLE HALK VERİR” DEDİ.

Sivas Belediye Başkanlığı Ulaşım Hizmetleri Müdürü Mehmet KAYNAR imzası ile Sivas’ta toplu taşıma yapanlara gönderilen “ARAÇ, DEĞİŞİMİ HAKKINDA” ki resmi yazı Halk Otobüsleri sahiplerini çileden çıkardı.
9 metre uzunluğunda tek tip araç sistemine geçilmesini belirten yazı da tanına süre 45 gün.
45 gün içinde araçlarını değişmeyenler için kullanılan şu ifade çok dikkat çekici; “ TÜM HAKLARININ TEK TARAFLI OLARAK BELEDİYE ENCÜMEN KARARI İLE İPTAL YOLUNA GİDİLECEK VE AYRICA SİVAS BELEDİYESİ İLE İŞLETMECİ ARASINDA YAPILACAK OLAN SÖZLEŞME YENİLENMEYECEKTİR.”
Bazı otobüs sahiplerinin iddialarına göre; yeni alınacak olan otobüsleri belirleyen kişi Erdoğan YUVACI.
TEMSA PRESTİJ Marka ile anlaştığı ileri sürülen Erdoğan YUVACI’nın otobüs sahiplerine özellikle bu aracı almaları yönünde baskı yaptığı iddia ediliyor.
Bazı otobüs sahipleri, 45 gün içinde bu marka aracı almalarının mümkün olmadığını belirterek, “ bize almamız için dayatılan bu marka aracın fiyatı 445.000 Tl dir. 249 aracın değişmesiyle birlikte toplum bu tutar 110 (trilyon) ediyor. Özellikle bu marta ile anlaşılması neden?
Bu işte kimlerin çıkarı var?
Bu marka aracı almamız için bizi zorlayan Erdoğan Yuvacı’nın burada ki rolü nedir?
Sivas’ta toplu taşıma değişikliğinin yapılması neden bu kadar ivedi? “ Dediler.
Bu haberin ardından beni cep telefonumdan arayan Erdoğan Yuvacı, hakkında ileri sürülen iddiaları yalanlarken, araç alınmasındaki tek yetkili isim belediye başkanı Sami AYDIN, halk ve otobüs kooperatifi olduğunu söyledi.
Araç değişim kararının da bir dönem önceki belediye başkanı Doğan ÜRGÜP zamanında alındığına dikkat çeken Yuvacı, “ kooperatif yetkilileri ile birlikte Türkiye’deki bütün fabrikaları birlikte dolaştık. Kararı kendileri verecek. Bizim istediğimiz 9 metre uzunluğunda olması ve karara uyumasıdır” dedi.
Kendisinin yıpratılmak istendiğini de sözlerine ekleyen Yuvacı, “ benim araç alım konusunda hiçbir kimseye illa şu aracı alacaksınız gibi bir baskım olmadı. Bunu söyleyenler yalan söylüyor” yorumunu yaptı.

Yorum Yapın