EŞİNİN YANINDA SALDIRIYA UĞRADI. SİVAS BECERİKSİZLERİN KENTİ OLDU!

EŞİNİN YANINDA SALDIRIYA UĞRADI. SİVAS BECERİKSİZLERİN KENTİ OLDU!

Mehmet BAKIR

Otopark furyasının son bulmasıyla birlikte başlayan “ŞEHİR İŞGAL” etme girişimleri kimi zaman insanların tartışmasına, kimi zaman kavgalara, hakaretlere ve hatta ailesinin yanında hiç utanmadan insanları dövmeye kadar sıçradı.

Kamuya ait alanları, kaldırım kenarlarını çeşitli malzemeler koyarak otomobillerin park etmesini engellemeye çalışan binlerce görgüsüz sıralayabilirim.

Şehir kültüründen uzak, her geçen gün köy kültürü ile yaşamaya maruz bırakıldığımız Sivas’ta,  kendisini idareci olarak görenler de iş yapmaktan aciz birer beceriksiz kişiler.

Yapılan şikayetleri değerlendirmeyen Emniyet, belediye yetkilileri ne iş yapar diye kara kara düşünüyorum.

Geçtiğimiz günlerde Polis imdat hattını arayarak yolların işgal edildiğini bu durumdan dolayı trafik polisi gönderilmesi gerektiğini söyledim.

İhbarı alan görevli polis “ hemen ekip yönlendiriyorum” dedi.

Yaklaşık 45 dakika bekledim ama ne gelen oldu ne de giden.

Şehir Allah’a emanet.!

Trafik polisleri sadece sürücülere ceza kesme işlerinde kullanılıyor!

Rast gele araçlara uygulanan ceza kesme yöntemi ise başlı başına Sivas’ta yaşayanları yıldırma politikası olarak değerlendiriliyor.

Belediye derseniz zaten, kaldırım, kaldırımlara döşenen akıl almaz küçük taşlar ile meşgul. Hem de sadece birkaç bölgede.

Sivas’a hizmet etmek, İstanbul da çorba dağıtmaya benzemez. İnsanların sorunlarına çözüm bulamayan kim olursa olsun ceketini alıp makamını boşaltmalıdır.

Modern, sosyal, temiz, huzurlu bir kentte yaşamak herkesin hakkıdır.

YATTI-BATTI, GİRDİ-ÇIKTI, OLMADI KÖPRÜ, OLMADI ALT GEÇİT, OLMADI PARK, OMADI KENT PARK gibi basit işlerle Sivas halkı uyutulmamalıdır!

Sivas Valiliği, Emniyet Müdürlüğü, Belediye Sivas’ta yaşanan “İŞGAL” sorurunu ortadan kaldırmalıdır. Yolları gasp edenlere yönelik ceza işlemi uygulanması gerekiyorsa uygulanmalıdır. En önemlisi vatandaşlara yolların işgal edilmesinin suç olduğunu anlatıp beyinlerine bunu sokmak yine Valiliğin, Emniyetin ve belediyenin görevidir.

Devletin aracı ile akşama kadar dolaşanlar şehrin göbeğindeki bu rezaleti hiç mi görmüyorlar?

Hangisi sivil bir şekilde, korumasız olarak şehri denetliyor?

Beyler!

Sivas’a hizmet etmek için geldiyseniz, hoş geldiniz!

Yatmak için burada bulunuyorsanız hiç kusura bakmayınız.

Yatan kişilere bu kentte saygı gösterilmez.

Bu anlamda herkes üzerine düşen görevi hukuk çerçevesi içinde yapmalıdır.

Yat yat uyu, uyu uyu yat mantığı ile Sivas gelişemez.

Otopark sorunu tekrar gözden geçirilmelidir. Gerekiyorsa eski sisteme dönüp ücretli hale getirilmelidir. Tabiki devletin yetkilileri olarak bu oruna çözüm bulamıyorsanız…

 

 

Yorum Yapın