FETÖDEN AÇIĞA ALINDI BİR HAFTA SONRA GENEL MÜDÜR OLDU..!

Mehmet BAKIR/ ÖZEL ARAŞTIRMA

Devletin günlerce, aylarca yapamadığı soruşturma işlemini Sivas Cumhuriyet Üniversitesi “Fetö araştırma komisyonu” bir haftada nasıl yaptı? İddialarına biraz olsun şöyle değişik bir pencereden bakmak istiyorum.

15 Temmuz 2016 “darbe girişimi” sonrasında Sayın Cumhurbaşkanı tarafından 8 Ağustos 2016 tarihinde ataması yapılan Prof. Dr. Alim YILDIZ göreve başladı. Göreve başlar başlamaz,  10 Ağustos 2016 sabahı Prof Dr. Mehmet Çimen Başkanlığı’nda bir komisyon kurulmasını istedi.

Komisyon hemen oluşturuldu ve ismi Fetö terör örgütünde geçen bazı akademisyenler soruşturulmaya başlandı. Bu soruşturmada açığa alınmış olan bir isim var ki çok dikkat çekici!

Fetö terör olayları kapsamında açığa alınan Yrd. Doç. Dr. Serdar MERCAN,  17 Ağustos 2016 tarihinde GÖREVE İADE EDİLDİ.

KİM TARAFINDAN?

Prof. Dr. Mehmet ÇİMEN’in Başkanlığını yürüttüğü komisyon KARARI ve komisyon üyeleri tarafından.

AÇIĞA ALINMIŞ bir kişinin soruşturması  bir hafta içerisinde nasıl yapıldı?

Soruşturma yapılırken; hangi kriterler göz önüne alındı?

FETÖ SORUŞTURMASI KAPSAMINDA AÇIĞA ALINMASININ SEBEBİ NEYDİ? NEDEN KOMİSYON AÇIĞA ALINMIŞ OLAN MERCAN HAKKINDA BİR SEBEP BULAMADI?

Devletin istihbarat birimleri dahi günlerce, aylarca süren araştırmanın ardından karar verirken, komisyon nasıl bu kadar erken bir zaman diliminde soruşturmayı sonuçlandırdı?

Komisyonun verdiği karar ile göreve iadesi yapılan Yrd. Doç. Dr. Serdar MERCAN maden “suçsuz” idi neden açığa alma gereği duyuldu?

Soruşturmanın ardından göreve iadesi yapılan MERCAN’ın TEKNO KENT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVİNE GETİRİLMESİNİ KİM VEYA KİMLER İSTEDİ?

Diğer açığa alınan akademisyen, memur, hizmetli için de bu komisyon karar verebilecek mi?

O insanların “SUÇLU” veya “SUÇSUZ” olduklarına bir hafta içinde karar verebilecek bilgi, beceri ve düşünceye sahipler mi?

İnsanları mağdur ederken, gerçek anlamda o kişilerin hangi suçu işlediklerine nasıl kanaat getirebildiler?

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde yukarıda belirtilen iddialar konuşulurken, REKTÖR YILDIZ’ın bu iddialara cevap vermesi bekleniyor.

“FETÖDEN AÇIĞA ALINDI BİR HAFTA SONRA GENEL MÜDÜR OLDU..!” için 11 Yorum

 • İnşallah Savcılarımız, emniyetimiz olanların farkındadır. Vatandaş olarak mücadele ve temizlik bekliyoruz. Suçlu olan kurtalamasın, suçsuzların itibarları iade edilsin.

 • Sayın Bakır, Rektörden sonra en büyük Fetöcü olduğu kurum içinde dilendirilen ve kripto oldu savunulan kişiler rektör yardımcısı Ali Taşkın ve Genel Sekreter olan Hakan Yekbaş olmasın sakın. Hakan Yekbaş’ın yeğeni Rektör yardımcısı Ünal’ın sekreteri olmuş. Buradaki hanım efendi bayanı sürmüşler yerine Hakanın yeğeni olan bir erkeği sekreter yaptılar

 • Daha çok kişiyi atadı, devletimiz illaki araştırıyordur, bulursa fetö bağlantısı affetmezler, fırtınadan önce hep sessizlik olur !!!

 • Cumhuriyet Üniversitesi’nde domuzlar dağdan inmemesin diye rektör duvar, set yaptırdığını basın ile paylaşırken, Fetö / Pdy’lılar kol mu geziyor yoksa buharlaştılar mı, bunlara kim dur diyecek kim bir set örecek? Lütfen soralım.

 • Çok sayıda fetöcü ve yancı olduğunu herkes biliyor, devletimizin Sivas’ta birileri tarafından engellenen isimleri araştırdığını biliyoruz, bunları engelleyen çok önemli kişiler görevden alındı, sıra üniversitede, beden dili ve yüz ifadesi herşeyi anlatıyor, cesaretin fazlası bu kadar olabilirdi ancak

 • Allah sorar hesabını merak etmeyin, %15 indirimi başarı diye siteye koyuyorlar, yaptırsana % 30 indirim öğrenciye, yaptıramaz ki, öğrenci acı bir gülümsemeyle izliyor, ciddi adımlar bekliyoruz öğrenci aç geziyor aç

 • Üniversitede heryer çöp ve toz, temizlik üniversitede en güzel olmalı, sayın üniversite yetkilileri eşinizi dostunuzu yeğeninizi yerleştirmeye mesai harcadığınız kadar azda lütfen fakülteleri bir gezin, rezalet durum insaf lütfen, fareler toz ve kokudan yuvalarından çıkmaz oldu düşünün yani o kadar vahim.

 • Ya bu nedir arkadaşlar bir yere gelen dolduruyor akrabasını Yüce Kuran’da “akrabanıza sahip çıkın, gözetin ” derken bu arkadaşlar yanlış yorumlamışlar, kamu kaynağını peşkeş çekmek kadar günah birşey yoktur, neden çünkü tüyü bitmemiş yetimin de hakkı vardır onda, akrabalarımız bizleri sıkıştırabilir, yine de yapmamalıyız, Allah’a hesap günü gelir, “YAP-MA-YIN”

 • Üniversite Örnek Olsun Artık ! :

  Üniversitenin trafik sorununu kimse görmüyor. Bazı yerlerde arabalar çift yönlü park edilmiş halde. Bu kadar alanı olan bir yerde böyle sıkışıklık ancak bize has olabilir. Cuma için gelenlerin araba koyacak parkları yok, kafelere gelenler araçlarını rahatlıkla yollara serpiştiriyor. Stiker taşımayan araçlar her yerde fink atıyor. Nereye gideceği belgeli misafir dışında kampise hiçbir aracın alınmaması lazım. Şu parklara da allah rızası için çizgi çektirilsin artık. Duvar konusuna gelince, özellikle domuzların korku yarattığı bir gerçek. Dilerim yemekhanelerden artan yemeklerle bu hayvanları beslemenin de bir yolu bulunur. Hepimiz Müslümanız elhamdülillah ama cidden her yer pis. Sınıf kapıları felaket, altlarında iki parmak boşlukla koridorun tüm gürültüsü içeride. Tabiki saydıklarım geçmişten gelen sorunlar şu andaki yönetimin bir kabahati yoktur ancak şu anda idarede olanların bu türden sorunları görmeleri, kulak vermeleri ve düzeltmenin yollarını aramaları lazım. Malum herkes yaptıkları ile anılıyor!

 • İddianame açıklanıyor ve bilin bakalım fetöcülerin en çok ismini andığı kişi kim?

  Bildiniz, büyüklerimiz göreve artık !!!

  Artık şu 123 kişiye gereğini yapmayanlar sırada !!!

  Devletle ve milletle dalga geçmek neymiş görecekler !!!

 • Diş hocaları ve asistanları niye başarı villalarında toplanıyordu, bu toplantılarda fetö cd lerimi izleniyordu yoksa himmetmi toplanıyordu, hangi dişçilerin evinde toplanılıyordu, Tokat diş fakültesiyle ne ilgisi vardı bu toplantıların?

Yorum Yapın