HALKTAN ON GÖMLEK AŞAĞI BELEDİYE BAŞKANI!!!

Kuvvetine güvenerek zayıfları hor görenin kuvveti, başına bela olur”

Bu ay içinde Yıldızeli ve Şarkışla ilçelerimizi dolaştım. Esnaf vatandaşlarla oturup sohbet ettim. Seçilmiş veya atanmış kişilerle de ilçeler hakkında bilgi alış-verişinde bulundum.
Öncelikle belirtmek istiyorum ki; yazacağım bu yazının siyasi partilerle hiçbir alakası yoktur. Hangi partili olmaları doğrusu beni fazlaca ilgilendirmiyor. Beni ilgilendiren iki nokta var!

Birincisi; SİYASETİ KENDİLERİNE ALET EDİP BİR MAKAM PEŞİNDE KOŞAN, MAKAMI ELİNE GEÇİRİNCEYE KADAR EL – ETEK ÖPEN, MAKAMA OTURUNCA NE OLDUM DELİSİ OLUP KONUŞMA ADABINI DAHİ UNUTUP KENDİSİNİ HERKESTEN ÜSTÜN GÖRENLER..

İkincisi; SEÇİME SUNULAN KİŞİLERİN NEYE GÖRE BELİRLENMİŞ OLMASI VE HATTA NASIL BELİRLENDİĞİ GERÇEĞİDİR. SEÇMENİNİ AZARLAYAN, HAKARET EDEN, KOVALAMAKTAN BETER EDEN BİR SEÇİLMİŞİN KENDİSİNİ DEV AYNASINDA GÖRMESİ, ZAYIF İNSANLARA HOR BAKMASI BENCE BAĞLI BULUNDUĞU PARTİNİN GÜCÜNÜ KULLANIYOR BU YÜZDEN DE BU KADAR SAYGIDAN YOKSUN OLUYOR DÜŞÜNCESİ…
Yıldızeli – Şarkışla halkına, esnafına ayrı arı teşekkür ediyorum. Misafirperverliklerini gösterip bizi baş tacı ettiler…
Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri de keza öyle… Ancak Belediye başkanları için bu söylemek pekte inandırıcı gelmez. Gazeteciyi görünce; “ PARALEL YAPININ ADAMI” mantığı ile bakan bir belediye başkanı hakkında da fazlaca bir şey söylemek aslında doğru değildir.
Makamı boş yere işgal eder duruma gelmiş bu zihniyetlerin sadece İktidar gücünü kullanarak kendilerinde bir varlık hissetmeleri de üzücü bir durum olsa gerek.
Belediye başkanı halkı temsil eden kişidir. Oturmasıyla – kalkmasıyla, konuşmasıyla, hal ve hareketleriyle örnek olması gereken bir kişi olmalıdır. Karşısındaki insanı küçük görür gibi tavır takınıp, gazetecileri paralel yapının elamanı gibi görmek istemesi ise kendilerinin ne kadar zavallı bir idareci olduğunu ortaya koymaktadır.
Parelel, Ergenekon vs…
Adı ne olursa olsun! Ne söylenirse söylensin birileri hakkında hiç kimse benim gözümde ve nazarımda suçlu değildir. Herkes vatanı -, milleti ve bayrağı için mücadele etmektedir. Hukuk adamlarının, savcıların hakimlerin daha doğrusu adaletin vereceği karar ile bunlar bir bir ortaya çıkar, herkes buna göre önlemini alır. Sen kim oluyorsunda bir gazeteciyi parelel yapı elemanı olarak gördüğünü söyleme cüretinde bulunuyorsun?
Sana bu yetkiyi kim verdi?
Belediye başkanı olman her konuyu dile getirmen anlamına gelmez!
İşini adam gibi yapacaksın!

Bulunduğun ilçeye hizmet götüreceksin! Akşama kadar makam odasında namaz kılıp lak lak etmek görev değildir! Devletin bütün imkanlarını kullanacaksın daha sonra insanları küçük göreceksin..
Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sayın Başbakan Davutoğlu ve partinin diğer kurmaylarını göreve davet ediyorum. Yukarıda belirttiğim sıfatları taşıyan belediye başkanlarını görmek istemiyoruz. Halkı temsil edecek kişi öncelikle halkı bilecek ve kendisininde halk içinden geldiğini unutmayacak kişi olmalıdır.
Ağzı ile midesi arasındaki ölçüyü bilmeyen bu tür insanlara SAYIN BAŞKANIM dediğim için kendimi affetmiyorum. SAYIN BAŞKANIM dediğim kişilere baktığımda ne yazık ki yine üzülerek ifade etmek istiyorum halktan o gömlek aşağı birer insan…

Yorum Yapın