HOCA-ÖĞRENCİ ARASINDA “TİCARİ İLİŞKİSİ” HANGİ BOYUTTA ? BU İDDİALAR DOĞRU MU?

HOCA-ÖĞRENCİ ARASINDA “TİCARİ İLİŞKİSİ” HANGİ BOYUTTA ? BU İDDİALAR DOĞRU MU?

MEHMET BAKIR / ÖZEL ARAŞTIRMA
Cumhuriyet Üniversitesi, İngilizce, Fransızca Mütercimlik, Tercümanlık bölümünde neler oluyor? Son günlerde yapılan ihbar ve iddialar bu bölümde inceleme başlatılması yönünde.
İddialara göre; Hoca ve öğrenciler arasında yaşanan “ticari ilişkiler” söz konusu.
Peki, bu “ticari ilişkiler” hangi boyutta?
İddialara göre; bazı hocalar, öğrencileri para karşılığında sınavlardan geçirirken, para vermeyen başarılı öğrencileri de sınıfta bıraktılar.
Hayal kırıklığına uğrayan başarılı öğrenciler bölüm dekanlığına şikayet etseler de bir sonuç elde edemediler.
İddiaların böylesine içler acısı durumda olması eğer doğru ise Rektörlüğün acilen soruşturma başlatması gerekiyor.
Sınıfta bırakılan öğrencilerin bağımsız bir hoca tarafından tekrar sınava tabi tutulması gerekir. Sınıfta başarılı oldukları söylenen bu öğrencilerin sınıfta kalmalarının nedeni “ticari ilişkiler” mi?
Geçtiğimiz yıllarda bazı bölümlerde de bu tür söylentilerin kulaktan kulağa dolaştığı bilgileri geliyordu. Ancak, böylesi bir olaya inanmamak adına gündeme getirmemiştim.
Son günlerde sıklaşan bu iddialara sessiz kalınmaması taraftarıyım. Cumhuriyet Üniversitesi yönetiminin bu olaya acilen el atması bekleniyor.

“HOCA-ÖĞRENCİ ARASINDA “TİCARİ İLİŞKİSİ” HANGİ BOYUTTA ? BU İDDİALAR DOĞRU MU?” için 1 Yorum

  • Kırkıncı cemaatine mensup hocalar gökmederesenin orada dergaha gelenleri istatistikten, matematikten, muhasebeden nasıl geçiriyorlar, bunlar dindar hemi, al sana dindar, yazık bu ülkeye

Yorum Yapın