İFTİRACI İLİM-BİLİM ADAMI KİM? – SOKAĞA İNİP KAN DÖKMEK NEYE YARAR Kİ?

İFTİRACI İLİM-BİLİM ADAMI KİM? – SOKAĞA İNİP KAN DÖKMEK NEYE YARAR Kİ?

İFTİRACI İLİM-BİLİM ADAMI KİM?

Cumhuriyet Üniversitesi bünyesinde Fetö suçlaması ile tutuklanan birçok kişi hakkında İTİRAFÇI YA DA İFTİRACI konumunda bulunan kişinin verdiği ifadeleri okudum.  İnsan biraz olsun Allah’tan korkar. Hani bir deyim vardır ya;

BENİM ANAM SENİN ANANI BİLMEM BİR YERDE GÖRMÜŞ

Verilen ifadede aynen buna benziyor.

Birini bir diğerinin odasında otururken görmüş.  Biri, bir diğeri ile sürekli konuşmuş, görüşmüş. Bu kadar basit, bu kadar seviyesizce verilen ifade akıllara bu kişinin ne denli şeref yoksunu olduğunu göstermektedir.

HER NE KADAR BAZI KESİMLER TARAFINDAN “ADALET SEKTEYE UĞRADI”  yorumları yapılsa da ben bir gün ADALET’in işleyeceği kanısındayım.  Suçlu ile suçsuz kişiler ayırt edilecektir. Varsa suçlu cezasını çekecektir.

Ancak; mevki, makam, şan , şöhret için yalan söylemek hiçbir insanlığa yakışmaz. Hele hele ilim ve bilim adamlarına hiç mi hiç yakışmaz diye düşünüyorum.

Atılan iftiralarla bazı insanların yuvası yıkılmış, işsiz kalmış, mağdur edilmiş, çocukları perişan olmuş. Bu duruma hangi yürek dayanır bilmem.  Ayrıca “ İFTİRA EDENLER ETTİKLERİ İFTİRAYA UĞRAMADAN CAN VEREMEZLER” sözünü de asla unutmayalım.

 

SİVAS’TA UYUŞTURUCU TACİRLERİ ÇOĞALDI…

Sivas’ta gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonlarında gözaltına alınan 11 şahıstan 3’ü çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotimleri gözaltına aldığı 11 şahsın evinde, işyerinde yaptığı aramada 1 kilo 179 gram esrar, 131.53 gram sentetik uyuşturucu bonzai, 10 adet ecstasy hap ve bin 166 kök hint keneviri ele geçirildi. Şahıslardan 3’ü çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, 8’i serbest bırakıldı.

Son dönemlerde Sivas’ta bu tür haberlerle sıkça karşılaşır olduk. Zehir tacirleri özellikle küçük yaşlardaki çocukları hedef seçiyor.

Bu konuda toplum olarak çok daha dikkatli olmamız gerektiğine inanıyorum. Tedavisi zor alan bu madde bağımlığı hususunda çocukların bu tür ortamlardan uzak kalması gerekiyor.  Uyuşturucu maddelerine bağımlı kalan çocukların sonu genelde ölümde sonuçlandığını da unutmayalım.

SOKAĞA İNİP KAN DÖKMEK NEYE YARAR Kİ?

Ülkede bir şeyler oluyor.!

Fikir, düşünce adamları tutuklanıyor. Haber yaptıkları gerekçesiyle verilen hapis cezaları ve ardından yargılanmaları demokrasiye ağır bir darbedir. VERİLEN KARAR NE DENLİ doğru tartışılır. Fakat ülkenin içinde bulunduğu durumun hiç mi hiç hiç açıcı olmadığını görmekteyiz.

Ülke de bölünmeler, parçalanmalar, guruplaşmalar her geçen gün daha çok çoğalıyor. Verilen karar ile birlikte sokaklara inmek yada bir olay karşısında halkı sokağa dökmek hangi mantıkla izah edilebilir ki?

Siyasi savaş uğruna insanların, toplumun kullanılması doğru mu?

Beyler..!

Herkes sağduyulu olmalıdır.

Türkiye’den başka bir Türkiye yoktur. Olmayacak.

Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları hepimiz biliyoruz. Kimlerin ne yaptığını, ne yapmak istediğini de. Bütün bunlara rağmen DEMOKRASİ anlayışımızdan vazgeçmemeliyizDemokrasi uğruna ne gerekiyorsa bu millet üzerine düşeni yapar.

Sokaklara dökülmek insanları karşı karşıya getirmekten öteye varmaz.  Siyaset akıl ile yapılır! Sokağa inip kan dökmekle değil..!

 

 

Yorum Yapın