KIBRIS’TAKİ TÜRKLER SOYKIRIMA TERK EDİLİYOR!

KIBRIS’TAKİ TÜRKLER SOYKIRIMA TERK EDİLİYOR!
image_pdfimage_print

2002’de BM Annan Planına bakıldığında Kıbrıs’tan 25.000 bin Türk askerinin çekileceği görülüyordu! Yine aynı tarihlerde Kopenhag Zirvesi sonucu AB’ye şirin gözükmek isteyen iktidar Güney Kıbrıs Rum Kesiminin AB’ye tam üyeliğinin önündeki Türkiye’nin çekinceleri kaldırıyordu…

Taviz üstüne tavizler veriliyor hatta “Kıbrıs’tan asker çekilmesi gerekiyorsa çekeriz” diyen devlet bakanları vardı!

İş bugün öyle bir noktaya vardı ki Ege’de adaları Yunanistan sessiz sedasız işgal eder oldu ancak hala yetkililerden bir açıklama yok! Ocak 2017 Cenevre Görüşmeleri sonrası Kıbrıs’ta toprak kaybediliyor diyordu CHP Gen. Bşk. Yrd. Öztürk YILMAZ, KKTC’nin adadaki toprağı 1/3’ten 1/5’e geriliyor diyordu!

Daha geçen hafta içi Kıbrıs Rum Kesimi cumhurbaşkanı Anastasiadis “…Türkiye gibi büyük bir ülkenin Kıbrıs’a ihtiyacının olduğunun düşünmüyorum…” diyor. Daha ne kadar açık söyleyebilirdi ki!

Son iki yılda Kıbrıs’taki askerimizin oranı %40’a inmiş durumda! Annan Planında olduğu gibi 10 binin altına indi iniyor…

Yani Kıbrıs elden gidiyor ve Kıbrıs’taki Türkler açıkça soykırıma terk ediliyor!

Tüm bunlar sessiz sedasız yaşanırken ve Türk Milleti habersizken gündemde sanki bir katar sorunu varmış havası estiriliyor. Suudiler başrolde sahne de diğer Arap ülkeleri birbirini suçluyor!  Oysaki hepsinin ağa babası “Trump / ABD” “Katar ile ilişkilerimizi kimse bozamaz.” diyor! Bizde ise tam tersi haberler yapılıyor.

Ve Türkiye Katar’a asker gönderiyor. Kamuoyunda Kıbrıs Rum Kesiminin yani ABD/AB’nin talebi üzerine asker çekiyoruz algısı çok güçlü… Özellikle Kıbrıs gazileri ve şehit yakınları olmak üzere Türk Milleti tedirgin…

Bölgemizde yaşanan hiçbir olay aslında birbirinden bağımsız değildir. 8 Mart 2014’te ABD Senatosundan geçerek yasalaşan BOP kapsamında ve eş başkanların eliyle yaşanıyor her şey!

2005’te federasyona geçen Irak’ta 25 Eylül 2017’de Barzani ayrı devlet kurmak için referanduma gidiyor hem de Musul Kerkük’ü içine alacak şekilde!

Suriye ise paramparça edildi parçalanmış Suriye anayasası Kazakistan’ın başkenti Astana’da yazılıyor!

ABD açıkça İran’a silahlı operasyondan bahsediyor! (İran’ın ABD’den uçak alması bile engelleyebilecek gibi gözükmüyor)

BOP kapsamında bölgemizde Irak, İran, Suriye ve Türkiye’nin parçalanarak kurulması istenen 4 parçalı Kürdistan’a doğru hızla gidiliyor!

İran’daki son saldırılar gösteriyor ki yakında İran yangın yerine döndürülecek. Umalım ki Katar’a gönderilen Mehmetçiğimiz İran’ın parçalanması oyununa alet edilmez!

Türkiye için tehlike çok büyük. Yurdumuz parçalanmanın eşiğini geçti! İşin şakası yok.

Ege’de dünyaya açılan kapımız olan adaların işgaline göz yumuldu artık kapımız yok!

Kuzeyde yaralı bir aslan olan Rusya ile sorunlarımız giderek büyüyor artık Asya’ya açılan kapılarımız yok!

Güneyde Türkiye’yi iç savaşa ve parçalanmaya götürecek BOP hızla devam ediyor Ortadoğu’da çalacak kapımız yok!

Elimizde dünyaya açılan tek kapı olan Kıbrıs’ta da durum çok daha vahim. Görülen o ki Kıbrıs’ın artık milli meselelerin içinde yeri yok!

Unutulmamalıdır ki ABD emperyalizminin taleplerinin sonu yoktur, kullanır atar, ne dostluk ne vefa yoktur! Gün gelir pişman olursunuz ancak iş işten geçmiş olur… O nedenle hala Türkiye’yi ve Ortadoğu’daki ülkeleri kurtarabilecek şartlar varken gelin hep birlikte ABD emperyalizmine hayır diyelim!

Gelin BOP’tan vazgeçelim, Kıbrıs’tan vazgeçmeyelim…

Kaynak: Antalya Atatürkçü Düşünce Derneği

 

373 izlenme

Yorum Yapın