KOOPERATİF VURGUNA MI UĞRADI?

KOOPERATİF VURGUNA MI UĞRADI?

S.S. YENİ NESİL YAPI KOOPERATİFİ YÖNETİM KURULU Hakkında ileri sürülen iddialar, kooperatif yöneticilerinin bu güne kadar yaptığı işlemlerin araştırılması gerektiğini destekler nitelikte.

Kooperatif üyelerinden bazıları, kooperatif yönetimi tarafından, kooperatif adına çekilen 9 trilyondan haberleri olmadan çekildiğini ve kendilerine daha sonra bilgi verildiğini iddia ediyor.

60 AY ÜZERİNDEN ÇEKİLDİ. 48 AYDA ÖDETİYORLAR!

Ekim 2013 tarihinde Sivas Halk Bankası Sanayi Şubesi ‘nden çekilen 9 bin (Trilyon) TL kredinin 60 ay vadeli olarak çekildiği belirten bazı kooperatif üyeleri, “  Banka ile yapılan kredi sözleşmesinde faiz ile birlikte bu paranın toplan 12. 240 bin ( 12 Trilyon 240 milyar) TL olarak ödeneceği üyelere bildirilmiştir.60 ay üzerinden kişi başına düşen miktar ödenmesi gerekirken, 60 ay vade ile çekilen toplan 12,240 bin (trilyon) 48 aya bölünerek ödeme yapmamız talep edilmiştir. 12 ay yani bir yıl geriye çekilerek üyelere ödetilmek istenmektedir.

Bu yıl içerisinde çekilen 9 trilyon nerede?

Nasıl kullanıldı?

Faize mi yatırıldı?

Yönetim bunun açıklamasını yapmalıdır. “ dediler.

 

96 ÜYESİ BULUNAN KOOPİRETİF YÖNETİM KURULU ŞU SORULARA AÇIKLIK GETİRMELİDİR.

 

Şahıslara düşen kredi borcu ne kadar?

Şahıslar tarafından kooperatifinize ödenen miktar tutarı ne kadardır?

Banka ile S.S YENİ NESİL YAPI KOOPERATİFİ arasında yapılan kredi sözleşmesinin birer örneği neden üyelere tahsis edildi mi? Edilmediyse sebebi nedir?

 

ÜYELERE NEDEN ÖDEME MAKBUZU VERİLMİYOR?

 

Bazı Kooperatif üyeleri yönetimden ödediklerine dair makbuz verilmesini istemelerine rağmen hiçbir şekilde makbuz verilmediğini iddia ediyor.

Yönetim göreve geldiği günden bu yana yapılan harcalar dahil her türlü gelir ve gider makbuzlarını üyelerine ibraz etmek durumunda değil mi?

“SAVCILIK VE EMNİYET MALİ İŞLER ŞUBESİ DENETİM YAPMALI”

Bazı üyeler, kooperatif yönetiminin hesapsız, kitapsız bir takım işlere girdiği kanısına vardıklarını ileri sürüyorlar.  Hiçbir şekilde kendilerine bilgi verilmediğini belirten bazı üyeler, “ bu kooperatifin incelenmesi gerekir. Hesap – kitap ortaya dökülsün, soruşturma ve inceleme başlatılsın.  Biz bu yönetimden şikâyetçiyiz.  Bizim yaptığımız hesaplara göre yaklaşık 2,5 (Trilyon) kayıp” iddiasını vurguladılar.

KOOPERATİF BAŞKANI RAFET AYDIN, “ DAHA ÖNCE MAHKEMELİK OLDUK

İddiaların ardından kooperatif başkanı Rafet AYDIN ile telefon görüşmesi yapan Gazeteci Mehmet BAKIR iddiaları sordu.

Rafet AYDIN, “ Daha önce şikâyet edenler olmuştu. Ancak muhasebecinin bir hatası yüzünden olduğu ortaya çıktı” dedi.

 

Yorum Yapın