MİLLETVEKİLİ YAKINI İSMET TAMER’E MÜDÜRLÜK VERİLDİ..!

MİLLETVEKİLİ YAKINI İSMET TAMER’E MÜDÜRLÜK VERİLDİ..!
image_pdfimage_print

Mehmet BAKIR / ÖZEL HABER

Kayseri AK Parti Milletvekili İsmail TAMER’in yakını İsmet TAMER’e Müdürlük koltuğu verilmesi için Sivas AK Parti İl teşkilatının ve bazı milletvekillerinin seferber olduğu yönündeki iddialar birçok gerçeği ortaya çıkarmaya yetti.

Asil görevi laboratuar teknisyeni olan İsmet TAMER,  Devlet Hastanesi’nde 2,5 yıl görevlendirme ile müdür yardımcısı oldu.

Görevi sonlandırılan İsmet TAMER tekrar Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi’ne idari yönetici yardımcısı olarak başlatıldı.

Kısa bir süre sonra görevinden alınan İsmet TAMER 6 ay boyunca rapor kullanarak kendisine makam aradığı iddia edildi. Raporlu olduğu süreç içerisinde maaşını da alan İsmet TAMER’in tekrar Devlet hastanesine dönmek için bakanlığa müracaat ettiği ancak bakanlık tarafından 2 kez red yediği iddiaları dilden dile dolaşıyor.

Kayseri AK Parti Milletvekili İsmail TAMER’in devreye girmesinin ardından harekete geçen Sivas AK Parti İl yönetimi ve bazı AK Partili milletvekillerinin 6 ay boyunca iş yapmayan, raporlu iken siyasi çalışmalara katıldığı da ileri sürülen İsmet TAMER’i hatır için Sivas Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ‘ne MALİ İŞLER MÜDÜRÜ olarak görevlendirilmesi sağlandı.

Şuan Sivas Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Mali İşler Müdürü olarak görev yapan AK Parti Kyseri Milletvekili İsmail TAMER’in yakını İsmet TAMER’ in torpil ile göreve başlatılmasından rahatsızlık duyan diğer sağlık çalışanları “ DAYIN VAR İSE SİVAS’TA KOLTUK HAZIR” yorumunu yapıyorlar.

Hatta  “GÖREV ADAMI. HELAL OLSUN SİVAS’TA KİMSENİN YAPTIRAMAYACAĞI İŞİ YAPTIRMIŞ” yönündeki eleştiriler yayılmaya başladı.

Sivas’ta birilerini hak etmedikleri makamlara getirmekte ellerine su dökülmeyen AK Partili yönetimin bu duruma nasıl bir açıklama yapacağı merak konusu.

Ayrıca İl Sağlık Müdürü’nün de bu yönde neye göre atama yaptığı da tartışılıyor.

Diğer taraftan yine AK Parti Yönetiminde bulunan bir şahsında oğlu Müdür yardımcısı olarak atandı. Sivas’ta bu tür olayların yaşanması tepki ile karşılanırken, İsmet TAMER’in görevde kalıp kalmayacağı yönünde her hangi bir bilgi yoktur.

“MİLLETVEKİLİ YAKINI İSMET TAMER’E MÜDÜRLÜK VERİLDİ..!” için 2 Yorum

  • HAKSIZLIKTA LİYAKAT :

    Sivas Sağlık Müdürlüğü ve bağlı kurumlarına yapılan görevlendirmelerin tamamı siyasidir. Siyasilere yakın olan ve siyasilere ulaşabilenler getirilmiştir. Siyasi derken tamamı AKPARTİLİMİ kesinlikle hayır lakin onları getirenler AKPARTİLİ siyasilerdir. Getirilen kamu elemanları getiriliş nedenlerini bilgi ve liyakatlarına kesinlikle bağlamasınlar çünkü getirilme nedenleri haklı değil güçlü adamlarının olması. Çok Yazık Haksızlıklar karşısında susanlara ve bizatihi haksızlık yapanlara.
    KAMU ELEMANLARININ HAKSIZLIKTA LİYAKATLİLERİ KAMU İDARESİNE ÇOK KOLAY GELİYOR.

  • fırtınaobüs :

    sağlık müdürlüğünde neler oluyor? bina taşınıyor ama taşıma işi kimlere nasıl ihale edildi? menfaat sağlayan yöneticiler kime neden menfaat sağladı? gelen şikayetlere göre ihalede usulsüzlük yapıldı.daha yüksek fiyat veren firmaya ihale edildi.kimlere baskı yapıldı şikayetinden vazgeç diye.sivasta sağlık nereye gidiyor.devamlı şikayet mesajları geliyor. birileri sağlığa el atmalı artık çukura gömülüyor sağlık…

Yorum Yapın