MUHATAP OLDUĞUMUZ GÖREVLİYE BAK? SAYGI YOK!

MUHATAP OLDUĞUMUZ GÖREVLİYE BAK? SAYGI YOK!

Mehmet BAKIR
Kapatılan yolların başına dikilen görevlilerden bazıları da tam anlamıyla saygısız ve bir o kadar kaba. Okuyucularımızdan gelen şikâyetler bunu gösteriyor. Mesaj gönderen bir okuyucumuz bakınız başından geçen olayı nasıl anlatıyor.
Okuyucu;
“Sivas belediyesine ait olan yeşil kulübede duran görevli, 45 – 50 yaşlarında olduğunu tahmin ettiğim bir şahıs ve ona görevini sorduğumda, Özbelsan da 17 yıldır çalıştığını bağırarak kabaca söyledi. Kısa boylu bıyıklı zayıf hafif beyaz saçlı diksiyonu bozuk bir görevli vatandaş oradan sorumlu duba yani elektronik bariyer görevlisi benim aracımı oradan çıkartmak için baskı yaptı ve il trafik encümen kurulunun kararını belirten asılı giriş çıkış saatleri yazan tabelayı bana “sen oku veya okumayı bilmiyorsan ben okuyayım giriş çıkış saatlerini” dedi. Ben eşimle orada bir alışveriş için sadece 2 dakikalığına girmiştim. Orada duran biraz kilolu kibar temiz diksiyonu iletişimi iyi tahsilli olduğu, Sivaslı olmadığı stilinden belli olan ilk defa gördüğüm oradaki görevli yabancı genç arkadaşın olaya sonradan müdahili ile ve kibar ricası diyalog istişarede bulunarak ben aracımı çıkarttım”
Evet…
Sivas’ta medeniyet yok oluyor.
İnsanlar saygı, sevgiden uzaklaşıyor. Toplumsal değerleri hiçe sayıyor. Kapatılan yolda dikilen bir görevlinin saygısızlığını yine orada görev yapan başka bir görevlinin medeni yaklaşımı düzene sokuyor.
Acilen kapalı yolların açılmasını her seferinde dile getiriyorum. Sivas’ta yol kapanması olayı sadece birilerinin menfaati için yapılmaktadır.
Yetkililerin bu duruma çözüm bulacağı kanısındayım.

Kategori: Genel, MEHMET BAKIR

759 izlenme

Yorum Yapın