O KADAR BAŞARILI DOKTOR VARKEN NEDEN BAŞKA ŞEHİR?

Mehmet BAKIR 

Sivaslılar olarak elimizdeki önemli yerlerin değerini bilmiyoruz. Hasta İnsanlar olarak her türlü konularda en çabuk ulaştığımız, hastalıklarımızın tedavisi konusunda hocalarla diyalog halinde olmamız, işlemlerimizin hızlı bir şekilde yapılması, bazılarının işine gelmiyor olacak ki; Sivas dışında bulunan hastanelere hücum ediyorlar.

 

Sivas’ta, Kalp- Damar, Kardiyoloji, Genel Cerrah, Onkoloji, Kadın hastalıkları, Kulak Burun Boğaz, Nöroloji ve diğer Anabilim Dalları kendi konularında gösterdikleri başarılı uygulamalarla takdir toplamaktadır.

Sivas’ta görev yapan hocaların canla başla hasta insanlara faydalı olabilmek için çalıştıklarına şahit olduğumu söyleyebilirim.

 

Evet..

 

Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi olarak bir takım eksikliklerimiz olabilir. Ancak, bu eksikliklerde anında gideriliyor, hastaların en hızlı şekilde işlerini yaptırmalarının önü açılıyor.

 

Çalışan personel hakkında kimi zaman şikayetlerimiz olsa da bizler Sivaslılar olarak Sivas’ta bulunan hastanelerimize ve doktorlarımıza sahip çıkmak zorundayız.

 

Her ne kadar Cumhuriyet Üniversitesi Yönetimi başarılı doktorlarımızı kamuoyuna yeterince tanıtamasa da bizler, böylesine başarılı doktorlarla irtibat halinde olup kimi zaman hastalarımızı da yönlendiriyoruz. Elde ettiğimiz başarıyı ve doktorlarla olan diyaloglarımızı başka şehirlerde asla göremeyiz.

 

Hasta vatandaşlarla ilgilenen, hürmet gösteren, hastalıklarına çözüm bulunması yönünde var güçleriyle çalışan bu doktorlarımızı hep birlikte kamuoyuna aktarmalıyız.

Tanıdığım, sürekli kendi hastalarımı ve gördüğüm bütün hastaları yönlendirdiğim doktorlar arasında başta;

 

GENEL CERRAH; Prof. Dr. KÜRŞAD KARADAYI

 

KARDİYOLOJİ KOORDİNATÖRÜ; PROF.DR. MEHMET BİRHAN YILMAZ

 

 NÖROLOJİ; PROF.DR. ERTUĞRUL BOLAYIR

 

ÜROLOJİ; PROF DR. SEMİH AYAN

 

KADIN HASTALIKLARI; PROF DR. MERAL ÇETİN

 

KALP DAMAR; YRD DOÇ DR. ÖZGE KORMAZ ve

 

Gastroenteroloji Uzmanı; Prof.Dr.HAKAN  ALAGÖZLÜ, Devlet Hastanesi’nin başarılı (SSK) Genel Cerrahlarından Faruk BALile isimlerini şunu an zikredemediğim onlarca bir birinden değerli hocalarımız.

 

Diğer yandan hastane personeli de gücünün yettiği kadar hastalarla ilgilenmektedir. Bizler Sivaslılar olarak hizmetin en iyisini almak isteriz.

Ancak bu, hizmetin en iyisini alabilmek için öncelikle kendi memleketimizde bulunan hastane ve doktorlara inanmakla mümkün olacaktır.

 

Sivaslıların dilinde dolaşan bir takım olumsuz düşünce ve fikirlere aldırış etmeden, güvenerek, inanarak doktorlarımızla, hocalarımızla irtibat halinde olmanın yolunu denemeliyiz.

 

Ben inanıyorum ki; Sivas’ta görev yapan bütün doktorlar, insanların sağlığı için mücadele ediyor. Bizlere düşen görev ise; kendi memleketimizin doktorlarına sahip çıkmaktır. İnsan sağlığı kadar doktor-hasta ilişkisi de çok önem arz etmektedir. Geliniz bugünden itibaren herkes kendi doktorunu imece usulü kamuoyuna anlatsın. Başarılarını paylaşsın.

 

Ben bunu yıllardır yapıyorum.  

 

 

“O KADAR BAŞARILI DOKTOR VARKEN NEDEN BAŞKA ŞEHİR?” için 1 Yorum

  • m.metinguvendi :

    sSivasımızda Genel Cerrahi Bölümünde Gerçekten Mesleğinin Erbabı olan Seçici Bir Kaç DOKTORUN Olmasın Sivasımız İçin Büyük Bir VELİNİMETTİR. HELE PROF.DR .KÜRŞAT KARADAYI,DAN ALLAH RAZI OLSUN BENİM ÇOK CANDAN ARKADAŞIM ALLAH İŞİNİ GÜCÜNÜ HER ZAMAN RAST GETİRSİN AİLENE BAĞIŞLASIN .2 SEFER AMELİYATIMI YAPTI GÖZÜM KAPALI GUVENLİ BİR ŞEKİLDE GİTTİN BU KONUDA HEKİMİNİZDE ÇOK ÖNEMLİ AMELİYATLARINIZDA SEÇİMİNİZİ İYİ YAPIN DOKTORLAR VARKEN KASAPLARA AMELİYAT OLMAYIN ADAM GİBİ ADAM PROF.DR KÜRŞAT KARADAYI EMEGİNE VE YÜREGİNE SAĞLIK.

Yorum Yapın