PUANLA DÖNDÜ YİĞİDOLAR

19 Mayıs sdtyumunda Ankaranın tek takımı Gençlerbırliğine mısafır gıden yiğidolar puan yada puanlarla dönmek arzusunu taşıyorlardı veya ben öyle tahmın ediyordum.

Hava güzel gün ortasında bır musabakaydı , macı Çağatay Şahan, Baki Tuncay Akın ve Nihat Mızrak yönetti iyi yönetti diyemem görmediği veya görüpde vermediği tartısmalı pozısyonlar vardı hemde iyi bir penaltı vardı dıyebılırım.

Sivasspor kalede Korhan Çelikay, De Czare, Ümit Kurt, Da Costa, Fatih Çiplak, Burhan Eşer, Adem Koçak, Kadir Pekmezci , Utaka ,Chahechouhe ve İbrahim Akın lı kadroyu sürdü sahaya Sergen hoca maca iyi başlayan, Evsahıbı takımdı daha ilk dakıkalarda atak futbola başladı.

Petrovic’in bır sert kale direğinin üstünden auta gitti bırtanesıde yaklaşık 35 metreden üst direğe çarparak auta çıktı gol olabılır ve fark da yıyebılırdık ama olmadı devre berabere kapandı. ikincı yarı Sivasspor’dan Chahechouhe’nin ve Burhan Eşer’in pozısyonları vardı kayde değer Gençlerbirliğinin kalecısı Ramazan Köse, nin ellerınde eridi kaldı.

Gençlerbirliğinde El Kabir’in kullandığı faul atışında iki direğin birleştiği noktaya giden topu kaleci Korcan Çelikay, tokatlayarak kornere çeldi yine El Kabir’in kullandığı faul atışında Sivasspor ceza alanında iyi yükselen Guido Koçer’in kafa vuruşunda top kale direğinin yanından az farkla auta çıktı ve son dakıkada yine El Kabir’in Sivasspor kalesini karşıdan gören pozisyonda sert şutunda top kale direğinin yanından az farkla auta gitmesi ekmeğimıze yağ çalan pozısyonlardı bunlar gol kokuyordu ama Sıvassporun top şansı vardı dıyebılırım .kısacası yenemıyorsan yenılmeyeceksın derler ya Yiğidolarda onu yaptı iyi oynamadıkları bır musabakadan bır puanı alarak Sıvasa döndüler diyebilirim.

1566 izlenme

Yorum Yapın