RAGIP ÖZKAN VE ARKADAŞLARI, AK PARTİ SAFLARINA MI GEÇİYOR?

RAGIP ÖZKAN VE ARKADAŞLARI, AK PARTİ SAFLARINA MI GEÇİYOR?

MHP’Lİ GENÇ BIR SİYASETÇİ. MHP’DEN İSTİFA EDİP İYİ PARTİ SAFLARINDA YER ALACAĞINI DÜŞÜNÜRKEN BEKLEDİĞİ GELİŞME İSTEDİĞİ GIBI OLMADI.

MHP BU GENÇ SİYASETÇİYİ GERİ ÇAĞIRSA DA GENÇ, SİYASETÇİ MHP YE GERI DÖNMEK İSTEMEDİ. SİVAS’TA İYİ BİR KARİYERE SAHİP OLAN MHP ESKİ İL BAŞKANI RAGIP ÖZKAN’DAN BAHSEDİYORUM.

Mehmet BAKIR

Geçirdiği seçimlerde Sivas’ta canla başla çalışan, genç, dinamik, siyasi ahlaka sahip, katıldığı programlarda partisini ve kendisini en iyi şekilde ifade etmesini bilmesini başaran ÖZKAN’ın MHP saflarından ayrılması gerçek anlamda büyük bir kan kaybına sebebiyet vermişti.

MHP’den ayrılıp, değişik fikirlere sahip kişilerin bir araya gelerek liderliğini yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER’in, Sivas İl Başkanı olması için RAGIP ÖZKAN’ı görevlendireceği beklenirken ani bir kararla yönetime getirilmeyen ÖZKAN’ın siyasi geleceğine birilerinin çomak soktuğu kanısını taşımaktayım.

Dürüst siyaset ahlakı ile kendisini kanıtlamış bir kişinin bence partisi olmaz.

İşte bu anlamda devreye AK Parti Milletvekilleri Sivas’a gelerek Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Tesislerinde Ragıp ÖZKAN ile görüşme yapıldığı yönünde iddialar ortaya çıktı.

İddialara göre; Başta Ragıp ÖZKAN olmak üzere birçok kişinin AK Partiye geçmesi için bir tören düzenlenecek. Daha sonra Ragıp ÖZKAN’ın AK Partiden Sivas Milletvekili olabilmesinin yolu açılacak.

Sivas’ta genç, namuslu, idealist, ideolojisini kaybetmemiş siyasetçilere her zaman ihtiyaç olduğunu yazar, söylerim.

AK Parti eğer Sayın ÖZKAN’a böyle bir teklif ile gitmiş olması doğal.

Neden mi?

MHP ve İYİ Parti Sivas’ta bu insanın kıymetini bilemedi.

MHP ve İYİ Parti Ragıp ÖZKAN ve beraberindeki arkadaşlarının siyaset yapmalarının önünü tıkadı.

Özellikle çok iyi biliyorum ki; İYİ Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER, birlikte hareket eden Özkan’a İl Teşkilatını kurması için söz vermişti. Bir takım oyunlar oynanarak bu fikirden geri adım atmaları, İYİ Parti’nin güvenilirliğini yerle bir etti.

AK Parti gerçek anlamda iddia edildiği gibi MHP kökenli Ragıp ÖZKAN’a teklif götürmüşse bence kazanan Sivas olur diye düşünüyorum.

Mert, dürüst, genç, başarılı böylesi insanlarının Sivas’ı temsil etmesi noktasında herkes memnuniyet duyar düşüncesindeyim.  

 

Yorum Yapın