REKTÖR ALİM YILDIZ MÜJDE VERDİ AMA CİHAZLAR BOZUK BEKLİYOR…!

REKTÖR ALİM YILDIZ MÜJDE VERDİ AMA CİHAZLAR BOZUK BEKLİYOR…!

Yeni Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi Projesi’nin Resmi Gazete de yayımlandığı müjdesini Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Alim YILDIZ, kendi sosyal iletişim ağından duyurdu. Sivas için yapılacak en önemli projedir.

Mevcut Üniversite Hastanesi’nin yıkılması gerektiğini defalarca yazmıştım.  Eski bina olması nedeniyle sağlıklı olmayan bir yapıya sahip. Kapasitesi ise her geçen gün çoğalan hastalara cevap veremez durumda.

Bu anlamda yeni Üniversite Hastanesi yapılması için düğmeye basılması Sivas için büyük bir kazanımdır.

Ancak, hasta vatandaşlara binalar, yada binaların büyük olması, yeni olması hizmet vermiyor.!

Üniversite Hastanesi’nin bazı bölümleri adeta çökmüş. Birçok prof. Dr olmasına rağmen hizmet veremez durumda.

Hastane de 6-7 aydır arızalı – araç gereçlerin bekletildiği ileri sürülmektedir.  İyi bir hastane bütün araç ve gereçlere sahip olmalıdır.

Hasta vatandaşlara anında hizmet vermek adına bence binalardan önce önem arz eden cihazların alınması veya onarımlarının yapılması daha uygun olmaz mı?

Sivas’ta hasta vatandaşlar üniversitede cihaz olmadığı için yada arızalı olduğu için özel hastanelere, çevre illere gitmek zorunda kalmaktadır.

İktidar partisinin seçtiği isimler bu üniversitede görev yapmaktadır. Hükümet gereken maddi yardımı yapmalıdır. Sivas’ın bakanı, vekilleri bu konuda seferber olmalıdırlar.

Hastalara zülm edilmemelidir. Hastalar özel hastanelere veya çevre illere gitmemelidir.

Özellikle Sayın Rektör bu konuya hassasiyet göstermelidir. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi ağırlığını kullanmalı kaliteli hizmet sunmak için kolları sıvamalıdır. Bunun için herkes var gücü ile çalışmalıdır.

Bugüne kadar hizmet veren yöneticilerin hastane için nasıl çalıştığını en iyi belenlerden birisiyim. Aylarca Ankara ‘da ödenek alabilmek için kaldıklarını da biliyorum. Sivas ve Sivaslıya hizmet için yönetimde bulunanlar kendi rahatlıklarından biraz olsun ödün vermelidirler.

Yorum Yapın