SAĞLIKTA İDDİA; “TARİKAT ÜYELERİ VEKALET EDİYOR”

SAĞLIKTA İDDİA; “TARİKAT ÜYELERİ VEKALET EDİYOR”

Mehmet BAKIR
Ne garip..!
Müdür atayamayan İl Sağlık Müdürü, Sağlık gibi çok önemli bir kuruma vekâleten “tarikat üyesi” isimleri görevlendiriyor iddiası beni şaşırttı.
Gelen iddialar arasında zaten en fazla tarikat üyesinin sağlık kurumlarında olduğu, bunların içinde de hala fetöcü oldukları ileri sürülüyor.
Sivas’ta boy gösteren çeşitli tarikatlara üye isimlerin sağlık il müdürlüğü bünyesinde vekâleten müdürlük yapıldığına dair iddialar, gerek sektörde çalışanları gerekse bazı kesimleri rahatsız etmeye başladı.
Aylardır yetkilendirme yapılmadığına dair gelen haberleri askıya alırken,” TARİKAT ÜYELERİ neden vekâleten Müdür görevine bakıyor” iddialarının ardından konuyu gündeme taşımanın uygun olacağını düşündüm,
Sağlık Müdürü göreve gelir gelmez özellikle bir yazı yazarak, sağlık sektöründe var olan tarikat üyelerine dikkat etmesi gerektiğini vurgulamış, bu tip insanları bir kenara bırakarak hareket etmesi gerektiğini belirtmiştim.
Sivas’ta sağlık kurumlarında yaşanan huzursuzluk, memur ezme olayı, külhanbeyi hatta deli raporu olduğunu söyleyerek dolaşan idarecilerin varlığı iyice tartışılır hale geldi.
Personel çalışamaz durumda.
Kimileri tayih istedi, kimileri çekip gitti.
Neden mi?
İdarecilerin liyakat sahibi kişilerden oluşmadığı için.
Siyasetin kol gezdiği için.
Birilerinin adamı diye yetki verildiği için.
Sağlık sektörü sil baştan gözden geçirilmelidir.
Dedikodu ile değil araştırma, soruşturma, inceleme yapılarak göreve getirilmelidir. Bu konuda sağlık il müdürü daha çok dikkatli olmalıdır. İddiaları göz ardı etmemelidir.

“SAĞLIKTA İDDİA; “TARİKAT ÜYELERİ VEKALET EDİYOR”” için 2 Yorum

  • Gerçek Sağlıkçı. :

    Şu Levent Sağlam meselesi de bir araştırılsa iyi olacak. Arık kendisini koruyan bir zırhı olmadığına göre. Bakanlığının bile FETÖCÜ diye araştırdığı isimleri ısrarla “bağlantısı yok” yazısı verecek kadar koruduğu isimlerden kaç tanesi cezaevinde acaba…..

  • Sivas Sağlığı sendikadan kurtarılmadan olumsuzluklardan şaibeden haksızlık ve huzursuzluklardan asla kurtarılamaz ne kadar fırsatçı varsa önce sendika yönetimine sonra Sağlığın yönetimine,bir tanesinde dahi olsa Liyakat hak hukuk edep yahu olsa mümkün değil yok.bunları adam yerine koyanlar bunun vebalini asla veremeyecekler bir sivaslı olarak şahsen kendim sağlığı hallerine bakmadan yönetmek isteyenler liyakatsızlara ve bunları sağlığın yönetimine getiren ve bunlara gücü yettiği halde bu haksızlar haksızlıklar karşısında susanlara hakkımı helal etmiyorum.

Yorum Yapın