SAMİ AYDIN NEDEN MURAT TORAMAN’IN PARTİDEN İHRAÇ EDİLMESİNİ İSTEDİ?

15 Temmuz Darbe girişimi sonrasında ülke genelinde başlatılan fetö terör örgütü üyelerine yönelik araştırmalar, incelemeler hala devam ederken, 15 Temmuz gününden bu yana Sivas’ta ki Fetöcülerin gün ışığına çıkarılmadığını sosyal medyada dile getiren, yüreğini bu işe koyan genç ve başarılı arkadaşımız Murat TORAMAN oldu.

Murat TORAMAN Sivas’ta bazı fetöcülerin gizli kaldığını, onlara neden kimselerin dokunamadığını yüksek sesle gündeme getirip, Platform kurulup bunların tespiti yapılması gerektiğini de vurgulamıştı. Ancak; vatan aşkı ile bu işe başını koyan Murat TORAMAN en büyük darbeyi yine kendi çevresinde bulunan partililerinden yedi.

Başta Sivas Belediye Başkanı Sami AYDIN olmak üzere birkaç kişi Murat TORAMAN’ın partiden “İHRAÇ” edilmesini istemiş.  Hatta bu konuyu İl Bakanı Ziya ŞAHİN’e de iletmiş. Parti içinde bölünmelere başlayanlar fetö ile mücadele edilmesi için önderlik yapan Murat TORAMAN’ın önünü kesmek için var güçleriyle hareket etmişler.

Peki Murat TORAMAN’ın ihraç edilmesi istemi  Fetöcülerin ortaya çıkarılması için başlattığı çalışmalar yüzünden mi?

Eğer böyle ise başta belediye başkanı Sami AYDIN neden rahatsız oldu?

Fetöcüleri koruyanlar mı var?

Sivas’ta bulanan iş adamlarından bazılarının fetöcü olduğu yönünde ileri sürülen iddialar varken, Murat TORAMAN’ın belediye başkanı Sami AYDIN tarafından hedef gösterilerek partiden ihracının istemesi akıllarda soru işareti bırakıyor.

Başarılı ve Sivas’ın sorunlarını en iyi şekilde hatta Milletvekillerinden de daha iyi gündeme taşımasını bilen Murat TORAMAN’ın hakkını kimse yememelidir.

Murat TORAMAN fetöcülerle mücadele ediyor diye fetöcüler rahatsız oluyorsa; rahatsız olanları da incelemek gerekir diye düşünüyorum.

Aslan yürekli Murat TORAMAN’ın fetö ile mücadelesi konusunda destek verdiğimi daha öncede kaleme almıştım. Memleket sevdasının önüne kimse geçemez. İster belediye başkanı olsun, isterseniz bakan! Murat TORAMAN’ın doğru yolda gittiği kanısındayım. Umarım devletin mercileri Murat TORAMAN’ın sesine kulak verir.

Yorum Yapın