SAMİ AYDIN NEDEN SUSUYOR? NEDEN CEVAP VEREMİYOR?

Sivas’ta emir alan gazeteci, muhabir yada yazar olmak gerekiyor… Daha doğrusu böyle olması için olmadık yola başvuruyorlar. Kendileri gibi düşünmeyen, kendi istekleri doğrultusunda yazı yazmayan, haber yapmayan gazetecileri yok etmek için ne gerekiyorsa yapıyorlar.
Sivas belediye başkanlığı adına, belediye avukatı hakkımda suç duyurusunda bulundu. Karakola gidip ifademi verdim. Avukat; aklına gelen bütün suçlamaları üzerime atmış. Avukatın üzerime attığı suçları işlemem için ya devlet haini olmam lazım yada eli silahlı deli..!
Yazdığım yazı aynen şöyle;

Sivas’ta yeni imar planlarının açılmasıyla birlikte bazı belediye çalışanlarının “ticaret” adamı gibi çalıştığı yönündeki söylentileri ve ileri sürülen iddiaları biraz irdelemek gerekir diye düşünüyorum.
Kızılırmak projesiyle birlikte arazi satın alanların arasında kimler ve kimlerin yakınları bulunuyor?
Alınan araziler belediye ile nasıl takas ediliyor?
Belediye ile arazileri takas edenler nasıl biranda servetin üzerine konuyor?
Bu konunun acilen araştırılması gerekir. Hem de Doğan Ürgüp dönemini kapsayan geniş çaplı bir inceleme başlatılması, müfettişlerin harekete geçmesi gerektiği kanısındayım.
Sivas’ın parsel, parsel birilerine yağmalandığı iddialarına belediye başkanı Sami Aydın’da açılık getirmelidir.
İş adamlarına imkan sağlanmayarak, bazı işadamlarının alacakları yerleri belediye de görevli bazı kişilerin kendi yakınlarına aldırması ve daha sonra alınan bu yerlerin değerlendirilmesi için belediyenin imkanlarının kullanılması doğru mu?
Bazı işadamlarının, ticaret ile uğraşan esnaf vatandaşların işletmeleri istimlak edildi mi?
Belediye bünyesinde görevli ve kilit noktalarda görev yapanların mal varlıkları araştırılmalıdır.
Birinci derece yakınlarının da…!
Sivas’ı sahipsiz görüp parselleyenlere imkan verilmemelidir…
Bu anlamda başta İç İşleri Bakanlığı, Sivas valiliği ve Cumhuriyet Savcılıklarını göreve davet ediyorum…

Bu yazının ardından yüksek makamlar soruşturma başlattı. Soruşturma gizli devam ederken, belediye avukatının birden hakkımda dava açması manidardır. Soruşturma ne yazık ki sızdırılmış, beni kadük duruma düşürmek için dava açılması öngörülmüştür.
Daha öncede yaptığım haberler yüzünden haklarında soruşturma açılmasına izin verilmişti. O dava hala devam ediyor. Buradaki maksadım; birilerini küçük düşürmek, makamlarına saldırmak, belediye çalışanlarının onuru zedelemek yada onlara zarar vermek değildir. İleri sürüler iddialara açıklık kazandırılması için gündeme taşımış olduğum bir yazıdır. Sivas belediye Başkanı sayın Sami AYDIN’ın iddialara cevap vermesi gerekirken, hakkımda dava açılmasını istemesinin altında yatan nedir?
25 yıllık gazetecilik yaşantımda 200’ü geçkin davaya maruz bırakıldım. Hakkımda dava açılıyor diye susacağımı düşünenler kesinlikle yanılgı içindedirler.
Bu güne kadar hiçbir şeyden yılmadım. Yaptağım haberler doğrulu ile dünya basınında yer aldı. Bu anlamda kurumun avukatı elbetteki emir kuludur. Gitmiş davasını açmış ve hakkımda suç duyurusunda bulunmuştur.
İddialara cevap veremeyen belediye başkanı Sami AYDIN ve yetkililere birkez daha çağrıda bulunuyorum.
Kamu oyu adına sizlere sorulan bu iddialara cevap veriniz…
Öte yandan; bu iddiaları ortaya koyan ve isimlerinin açıklanmasını istemeyenler de rahat olsun ki; kaynak asla verilmez ve gün ışığına çıkarılmaz.

“SAMİ AYDIN NEDEN SUSUYOR? NEDEN CEVAP VEREMİYOR?” için 2 Yorum

  • Demircilerardı Mahallesinda Başöğretmen Atatürk orta okulu arkasında yapılmakta olan ve öğrenci yurtdu olduğunu öğrendiğim inşaata SİVAS Belediyesi tarafından nasıl bir inşaat yoğunluğu veridiğini ben bir turlu çözemedim, nasıl ve neye göre böyle bir yoğunluk kullandırıyorlar, yoksa yandaş işimi oluyor. Mehmet bey bir araştırınız.

  • Mehmet net lütfen su yukari teknedeki çalışmaları gelin bir gözlemleyen esnaflar olarak çok zor durumdayız işlerimiz kesindi insanlar yolda yürüyemez oldu su rezaleti lütfen gözlemleyen

Yorum Yapın