SEBZE HALİ KOMİSYONCULARI MARKETLERİ TOPA TUTTU

_DSC0004(6)BÜYÜK MARKETLERİN, PAZARLARIN KURULDUĞU GÜN MEYVE VE SEBZEDE İNDİRİME GİTMESİ, PAZARCI ESNAFI KADAR KOMİSYONCULARI DA ETKİLEDİ. ESKİ BELEDİYE BAŞKANI VE AK PARTİ SİVAS BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MİMAR SAMİ AYDIN’IN SEÇİM ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA ZİYARET ETTİĞİ TOPTANCILAR SEBZE HALİ KOMİSYONCULARI, BU KONUDAKİ SIKINTILARINI DİLE GETİREREK, BÜYÜK MARKETLERİ AYDIN’A ŞİKÂYETTE BULUNDULAR.

 

 SAMİ AYDIN, TOPTANCILAR SEBZE HALİNİ ZİYARET ETTİ

SEBZE HALİ KOMİSYONCULARI MARKETLERİ TOPA TUTTU

Aday adaylığı döneminde başlamış olduğu seçim çalışmalarını, tüm hızıyla sürdüren eski belediye başkanı ve AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Mimar Sami Aydın, bugün de toptancılar sebze hali, kamyoncular sitesi, yeni buğday pazarı ve keresteciler sitesini ziyaret etti.

Ziyaretine toptancılar sitesi komisyoncularını gezerek başlayan Aydın, burada komisyoncuların derdini dinledi. Komisyoncu esnafı, büyük marketlerin meyve ve sebzeleri Sivas’taki komisyoncular yerine Mersin’den aldıklarını ayrıca pazarların kurulduğu gün meyve ve sebzede caddelere tezgah açarak pazarcıların önünü kestiğini dile getirerek, büyük marketleri Aydın’a şikayet ettiler.

KAMYONCU ESNAFI AYDIN’DAN NE İSTEDİ?

AYDIN KAMYONCULAR SİTESİ ESNAFINI DA GEZDİ

Ziyareti boyunca tüm komisyonculardan aynı şikayetleri duyan Aydın, bunun ortak bir akılla çözüme kavuşturulması gerektiğini söyleyerek, şunları kaydetti.

Daha sonra kamyoncular sitesine geçen Aydın, burada da kamyoncu esnafının sıkıntılarını dinlerken, bazı kamyoncular ise, Aydın’dan yeni bir yer istedi. Aydın ise, projeleri arasında olan yeni küçük sanayi sitesinde kamyoncu esnafı içinde bir yer yapılacağını ancak, bunun çoğunluğun isteğine göre olacağını söyledi. Aydın ayrıca, Muhsin Yazıcıoğlu adına önemli bir projeyi de hayata geçirmeyi düşündüğünü ve Muhsin Yazıcıoğlu’nun adının bu sefer kalıcı ve mükemmel bir projeyle yaşatılacağını kaydetti.

Öte yandan Cuma namazını toptancılar sitesinde kılan Aydın, öğleden sonra ise keresteciler sitesini gezdi. Aydın’a ziyaretleri boyunca vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, Aydın ise, Sivas’ın artık kaybetmeye tahammülü olmadığını söyledi.

Aydın’a ayrıca bazı vatandaşlar geçmiş projelerini hatırlatırken, bu dönemde de Aydın’dan Sivas’ın keşmekeş olan trafik sorununu çözmesini ve park haline dönüştürülen cadde, kaldırım, sokak gibi yerlerin de önüne geçilmesini istediler.

Yorum Yapın