SİVAS OTOGAR KAPILARI ZİNCİRE VURULDU! KIRIN ŞU ZİNCİRLERİ…

SİVAS OTOGAR KAPILARI ZİNCİRE VURULDU! KIRIN ŞU ZİNCİRLERİ…

ŞEHRE VURULAN ZİNCİRLERİ KOPARIN…
Mehmet BAKIR
Şehirlerarası otobüs terminali (otogar)’ın kapılarına vurulan zincirlere tepkiler her geçen gün devam ediyor. Bir dönem önceki belediye başkanı Doğan Ürgüp tarafından hayata geçirilen otogar, o günden bu yana yeni belediye başkanı Sami AYDIN tarafından adeta cezalandırılıyor.
Otogar çalışanlarının iddiasına göre; Otogarın ikinci kat kısmı önceki belediye başkanı Doğan Ürgüp tarafından belediye ulaşım müdürlüğüne tahsis edilirken, Sami AYDIN bu katı Sedat Özata’ya kiraya verdi.
Yine iddialara göre, Sami Aydın tekrar belediye başkanı seçildiği günden bu yana otogara hiçbir şekilde uğramadı. Nedeni ise iddialara göre; otogarı hayata geçiren Doğan ÜRGÜP olduğu için.
Şimdi otogar çalışanları ve Sivas halkı, zincire vurulan kapıların açılmasını bekliyor.
Otogar esnafı adına Metin GÜVENDİ bakınız ne diyor;
“Şehirler Arası Otobüs Terminali’nin kapalı olan kapılarının biran önce açılmasını Yetkililerden rica ediyor. Sivas’ımızın Sivas halkı ve esnafı olarak PİLOT Bölgeden çıkartılmasını talep ediyoruz. Türkiye, de yalnız Sivas Otogarının kapılarının kapalı olması çok üzücü bir olay…
OHAL Varsa her İl de Var.
Kapıları Terörle Mücadeleden Dolayı Açık Olan İllerimiz.
Ankara Aştı, İstanbul Oto garı, Tokat, Samsun, Kayseri, Bursa, Antalya, Izmır.,Adana, Mersin, Erzican Erzurum, Kars,Iğdır,TrabzonYani Terörle Mücadeleden Dolayı Oto Garlardaki Kapıları OHAL Olmakla Beraber Açılırkrn Neden SİVAS Oto Garının Kapıları Kapalı Tutuluyor. Yetkilileri Bir An Önce Oto Garın Kapılarının Açılması İçin Göreve Davet Ediyoruz. “

Yorum Yapın