“SİVAS SAĞLIKTA KATLİAM GİBİ ATAMALAR YAPILDI”

“SİVAS SAĞLIKTA KATLİAM GİBİ ATAMALAR YAPILDI”

Mehmet BAKIR

İl Sağlık Müdürlüğü atamaları gerçekleştirdi.  Sivas için verimli, başarılı ve sevilen doktor arkadaşlar saf dışı bırakılırken, idari bölümlere de tam anlamıyla tartışma yaratacak isimler atandı. Doktor ve görev alamayan idarecilerden bazıları Sivas’ı terk etmeye hazırlanıyor.

Atamaların tam anlamıyla siyasi olduğu yönünde iddialar var.

AK Parti yönetiminin özellikle “Süleymancı” isimlerin göreve gelmesinde büyük rol oynağını savunan bazı kesimler, “ Sağlık sektörünü tamamen bitirdiler. Göreve getirilen kişiler ya birilerinin yakını yada tarikatlara bağlı isimler” diyor.

Sivas’ta sağlık sektöründe büyük hizmetleri olan kişileri saf dışı bırakıp onların yerine siyasetçilerin ve siyasilerin belirlediği isimlerin görevlendirilmesi eleştirilere neden oldu.

Sivas’ta çalışkan, işinin ehli, başarılı, dürüst insanların görev yapmasını engelleyen zihniyetleri KINIYORUM.

Birilerinin yakını olduğu yada tarikat üyeleri oldukları için sağlık sektörünü böylesine heba etmek hiç kimsenin yetkisinde değildir, olmamalıdır.

Başarısız yönetimler yüzünden Sivas sağlık sektörü geriye gitmiş, uzman doktorlar terk etmek zorunda kalmıştı.  Terk edenlerin arasına yeni isimler yer almakta.

İl Sağlık Müdürü bana açıklama yapmalıdır!

Atamaları neye göre yaptı?

Atama yaparken kimlerden emir aldı?

Sağlık sendikalarının atamalardaki rolü nedir?

Atanan isimlerden kaç tanesi iddia edildiği gibi tarikat üyesi?

Atanan isimlerden kim kimin nesi? Kimin yakını?

AK Parti yönetiminin ağırlığı oldu mu?

Sivas’ta Sivaslı konumunda başarılı kişilerin işbaşına getirilmesini isterken, sadece birilerine yaranabilmek için atamaların gerçekleştirilmiş olması SİVAS İÇİN KATLİAM İLE EŞ DEĞERDEDİR.!

ACİLEN YAPILAN ATAMALAR TEKRAR GÖZTDEN GEÇİRİLMELİDİR.

 

Yorum Yapın