SİVASSPOR DESTAN YAZDI

SİVASSPOR DESTAN YAZDI

Yavuz BAŞAR

Antalyaspor bu hafta Anadolu’nun efendisi aynı zamanda liğlerinde efendisi Yiğidoları misafir etti. Sivasspor müsabakası için Sivas’tan gelen yiğidolar yaklaşık yüz civarındaydı.

Antalyaspor taraftar sayısı da az değildi yaklaşık yirmi bin civarındaydı.  Antalya Stadyumu’nda oynanan ve hakem Bülent Yıldırım’ın yönettiği maçı, eğer kendine hakem diyorsa  bu adam yönetti.

İlk yarı Bülent yıldırım üç penaltıyı vermedi.

Sanki Yiğidoların gol atmasını bekliyor gibiydi.

Önce bunu yazıp belirtmem lazım.

Antalyaspor’un sahaya Ferhat Kaplan, Nazım Sangare, Celustka, Diego, Sakıb, Charles, Hakan Özmert, Emre Güral, Deniz, Miacon ve Doukaraile sahaya çıktı .

Sakatlıkları süren Salih Dursun ve Zeki Yıldırım ile kadro dışı bırakılan El Kabir yıne yoktu . Sivas spor ‘un kalesinde Tolgahan vardı , Auremir, Bjarsmyr, Medjani, Ziya Erdal, Bifouma, Ndinga, Hakan Arslan, Emre Kılınç ve Robinho, da Samet aybabanın sılahlarıydı . Sivas spor’da, karşılaşması öncesinde Paul Papp, Auremir Dos Santos, Hakan Arslan, Thievy Bifouma, Delvin N’Dinga ve Arouna Kone, sarı kart cezası sınırında bulunuyor du bunuda bildırmek istiyorum .

Antalyalı topçular bundan yararlanabilirdi. ilk yarı tek kale oynayan ve çok hızlı başlayan Antalyaspor yine beceriksiz hatalarla dolu bir oyun oynadı karsı karsıya pozisyonlar direkten dönen vuruşlar hakemin yanlış yönetimi tam devreyi böyle kapatalım derken Sivas spor’ öne geçti.

Galibiyeti getiren golü bır defans hatasından yararlanan Hakan Arslan, attı İkinci yarı hemen Antalyaspor’un Deniz Kadah’ tan buldu ama kalecimiz Ferhat tam evlere şenlikti hemen beraberlik golünün ardından Emre Kılınç, atiği golde sadece topu seyretti tekrar yenik duruma düşün Akrep gollük pozisyonları kaçırmaya devam etti.

Ta ki üçüncü golü yiyene kada,  Delvin N’Dinga kaleci ferhatı orta sahada çalımladı senın ne işin var kardeşim kalende dursana resmen bu müsabaka yı kaleci Ferhat hediye etti artık bu golden sonra oyunun zevki de kaçmıştı.

Yiğido coşmuştu bir kere maçın sonuna doğru Mert Hakan Yandaş son sözü söyledi. Sivasspor’da Emre Kılınç, attığı golün yanı sıra iki de asist yaptı. Alınan bu sonucun ardından Ligde düşme tehlikesini yakından hisseden Antalyaspor ateşle oynamaya devam edecek Sıvas sporda hedefini ligde Avrupa olarak belirledi gibi Sivas spor mücadelesinde gülen taraf evet Yiğido lar oldu Sivas spor altıncı sıraya yerleşirken , Antalyaspor ise ondörtüncü sırada kaldı.

Antalyaspor ligde gelecek hafta deplasman da Göztepe ile karşılaşacak. Sivas spor da Kasımpaşa’yı konuk edecek. Yiğdoları candan ve yürekten kutluyorum Ta Sivas tan maçı izlemeye gelen o aslan yiğidoları da alınlarından öpüyorum Sıvasa kutlu olsun.

Yorum Yapın