SİYASİ RANT VE ÇOBANLARIN BİTMEYEN ÇİLESİ..! DOĞAN’I RAKİP GÖREN VEKİL.!

SİYASİ RANT VE ÇOBANLARIN BİTMEYEN ÇİLESİ..! DOĞAN’I RAKİP GÖREN VEKİL.!

MEHMET BAKIR
Sivas İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği Başkanı Ethem Doğan ile birlik binasında yaklaşık 2 saat bir araya geldik. Birlik hakkında ileri sürülen iddialara cevap aramak adına başlayan sohbetimiz farklı yönlere kaysa da altını çizerek vurguladığı en önemli konu, iddia sahiplerinin geçmişte birliğe aday olup kazanamadıkları için böyle bir yola başvurdukları yönünde.
Daha önce 3 kez bu şeklide şikâyetlerin olduğuna değinen Doğan, “ müfettiş raporlarında sadece birkaç eksikliğimizin olduğu belirtildi ve bunların düzeltilmesi için talimat verildi” dedi.
2006-2013 tarihleri arasında yapılan müfettiş raporların da birliği suçlayacak ifadenin yer almadığını birlikte görev yapanlar hakkında da her hangi bir yasal işlem başlatılmadığını ifade eden Doğan, kendisi hakkında savcılığa verilen dilekçelerinde takipsizlik kararı ile sonuçlandığını vurguladı. (seçimin iptali için açılan dava hariç. Bu dava yaklaşık 3 ,5 yıldır devam ediyor)
Şubat – Mayıs 2017 tarihleri arasında yine yapılan şikayetler üzerine başlatılan müfettiş incelemeleri 2013-2017 tarihleri arasını kapsıyor. Müfettişler yaptıkları incelemeleri rapor haline getirip önümüzdeki günlerde ilgili makamlara ulaştıracak. Tarım Bakanlığı aylarca bekletilen raporu sonunda imzaladı.
Ancak, Şubat-Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılan müfettiş incelemeleri sıkıntılı olacağa benziyor. Ethem Doğan, bir zamanlar arası çok iyi olan Hilmi Bilgin ile arasının açılmasının ardından bu tür olayların gündeme getirildiğini, getiren kişilerin ise Hilmi Bilgin’in etrafında yer alan kişilerden oluştuğunu söyledi.
Hilmi BİLGİN ile aynı bölgeden AK Parti Milletvekili aday adayı olan Ethem DOĞAN’ın siyasi kariyerinin bitirilmek istendiği yönündeki görüşü dikkat çekici en önemli nokta diyebilirim.
Birlik Başkanı Ethem DOĞAN’A; Hilmi Bilgin sizi rakip olarak mı görüyor?
Diye sordum.
Doğan, “ bu konuları kendisine ilettim ve etrafında bulunan kişilerin böylesine iftira dolu iddialarda bulunduklarını anlattım. Kendisi bana haberinin olmadığını konuyu araştırıp bana bilgi vereceğini , arayacağını söyledi”
Bakır; PEKİ ARADI MI?
Doğan ; “ HAYIR aramadı…”
Şubat – Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılan müfettiş inceleme raporunu nasıl bekliyorsunuz? Diye sorduğumda DOĞAN, “ benim aleyhime olacağını düşünüyorum. Çünkü iddiada bulunanlar benim ve Birliğin zarar görmesi için ellerinden gelen bütün imkânları kullanır oldular. Milletvekillerini, Bakanları, basın kullanmaya çalıştılar. Rapor hazırlanırken müfettişlerin baskı altında olacağına inanıyorum” dedi.
İddia sahipleri her türlü ellerine geçen bilgi ve belgeleri ilgili makamlara ulaştırıp Birlik Başkanı Ethem DOĞAN’IN görevinden alınmasını isterken, yaklaşan birlik seçimlerine Ethem DOĞAN’IN tekrar aday olmayacağını söylemesi de son derece düşündürücü!
Ardı arkası kesilmeyen iddialara cevap aramak, gerçeklerin ortaya çıkmasına katkıda bulunmak biz gazetecilerin görevi. Bu anlamda iddia sahiplerinin iddialarına cevap ararken gündeme başka konuların çıkması da şaşırtıcı.
AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi BİLGİN ile AK Parti Sivas Aday Adayı Ethem DOĞAN’ın bir birine rakip olup seçimlerin ardından böylesine yıpratma politikası uygulanmak istenmesi de akıllara durgunluk veriyor.
Bilgin ile Doğan arasında yaşanan soğuk savaşın Birliğe yansıtılmak istenmesi gibi bir yaklaşımdan zarar görecek kesim ise yine mağdur edildikleri ileri sürülen çoban vatandaşlar yani birlik üyeleri olacaktır.
Şahsı çıkarları uğruna hiç kimsenin bunu yapmaya hakkı yoktur.
Özellikle belirtmek isterim ki, bir gazeteci olarak ileri sürülen 14 Milyonluk vurgun iddiasinin takipcisi olacağım. Bunu da müfettiş raqporları ortaya çıkaracakmtır.

“SİYASİ RANT VE ÇOBANLARIN BİTMEYEN ÇİLESİ..! DOĞAN’I RAKİP GÖREN VEKİL.!” için 1 Yorum

Yorum Yapın