TEHDİT VE CEZALAR İLE SUSTURULMAYA ÇALIŞILAN GAZETECİ MEHMET BAKIR.!

TEHDİT VE CEZALAR İLE SUSTURULMAYA ÇALIŞILAN GAZETECİ MEHMET BAKIR.!

 

Delil, belge, şahit yada doğru ifade vermenin mahkeme nazarında hiçbir değeri olmadığını belirten gazeteci Mehmet Bakır, “ yaptığım araştıralar neticesinde yüzde yüz suçlu sayılabilecek kişilerin bugün sokaklarda dolaşıyor olması, adalete olan güvenimi sekteye uğratmaktadır. Yaptığım araştırmalara dayalı YOLSUZLUK, RÜŞVET, ŞANTAJ, EVRAKTA SAHTECİLİK, SAHTE KİMLİK İLE DOLANDIRICILIK, NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK, TEHDİT, TACİZ, ERKEK MAHKÛMA TECAVÜZ, 30 ERKEĞİN BİR EVDE TOPLUCA CİNSEL İLİŞKİYE GİRDİĞİ ve buna benzer yüzlerce yayınlanan bu yöndeki haberlerim dünya basınında yer aldı. Ancak, geriye baktığımda gerçek suçlular ellerini kollarını sallayarak dolaşıyor. Ne yazık ki; bu haberleri büyük bir itina ile hazırlayıp haber yaptığım için birilerinin gözünde suçlu ben oluyorum” dedi.

HAKKIMDA ONLARCA AÇILMIŞ DAVA VAR…

“Gerçekleri ortaya çıkarmak elbette ki cesaret ister” yorumunu yapan www.sivasmit.com haber sitesinin sahibi Gazeteci Mehmet BAKIR, “Böylesi haberleri yayına vermek her babayiğidin yapacağı iş değil. Bu güne kadar haber niteliği taşıyan bütün konulur hakkında yazı yazdım, haber yaptım. Habere konu olan kişiler önce TEHDİT edip haberleri kaldırmamı istediler. Haberlerin kalkmayacağını anlayınca hakkında olmadık şikâyetlerde bulunarak beni yıpratmaya çalıştılar. Hakkımda onlarca açılmış dava var. Özgür basının konuşmaması için  verilen hapis ve para cezaları var!” diye konuştu.

29 yıllık gazetecilik mesleğini icra ettiğini vurgulayan Gazeteci Mehmet BAKIR , “ artık yazı yazarken bin kere düşünüp bir kere yazmak gerekiyor. Çünkü yazılarınızın içinde kullanacağınız en ufak eleştirisel bir ifade bile suç sayılabiliyor. Eleştiri hakkınızı kullandığınızda benim gibi gözünüzü Terör ile Mücadele Şubesi ve ardından da Cumhuriyet Savcısı’nın karşısında bulursunuz” uyarısında bulundu.

“HAKKIMDA HAPİS CEZALARI VERİLDİ.  HAKLILIĞIMI ISPATLAMAKTA ZORLANDIM. “

Yazıları ve yaptığı haberlerin ardından aldığı tehditleri hiçe saydığını belirten Gazeteci Mehmet BAKIR haklı olduğu konularda haksız konuma düşürüldüğünü ve bu yüzden hapis cezaları aldığını belirtti.

Sadece bir haberinden dolayı üç ayrı hapis cezasına çarptırıldığını kaydeden BAKIR, “ Türk adaletine herkes gibi güvenmek zorundayım. Her ne kadar verilen cezalar yerinde olmasa da hiçbir zaman devletime küsmedim. Haksızlık yapan her kimse inanıyorum ki er yada geç ettiğini bulacaktır. Verilen hapis cezaları beni hiçbir şekilde yıldırmadı. Yıldırmayacaktır. Ben BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ ADINA haberlerimi yapıyorum. Yaptığım haberlerim yada yazılarım birilerini rahatsız ediyor diye ceza alacaksam, alıyorsam bu ayıp onlara yakışır. Ben haklı olduğumu biliyorum ama tepemdeki tokmaklar buna engel oldu” vurgusunda bulundu.

DEVAM EDEN TEHDİTLER VAR..!

Her yaptığı haber ile ses getiren gazeteci Mehmet BAKIR’ın yıllarca tehdit edildiğini yakından takip eden okuyucuları zaten iyi biliyor. Bakır zaman zaman da kendisine ait sosyal paylaşım sitelerinden bu durumu anlatıyor, yazıyor. Daha önceleri Antalya, Sivas Cumhuriyet Başsavcılıklarına dilekçe vererek kendisinin TEHDİT edildiğini dile getirmişti.  Hala bazı tehditlere göğüs geren Gazeteci Mehmet BAKIR, “ ülkemizde birçok meslektaşımız, hocamız, ustamız, üstadımız silahlı, bombalı saldırılara hedef oldu. Hala gerçek suçlular yakalanamadı. Bu işi yapıyorsanız ölümü de göze almanız gerekiyor.  Birilerinin çıkarına dokunduğunuzda sevilmeyen adam ilan edilip bazı çevrelere hedef gösterilebiliyorsunuz. Gazeteci gücünü halktan alır. Umarım dürüst gazetecilere bu ülkede saygı duyulur” dedi.

www.sivasmit.com

Yorum Yapın