VALİ GÜL’ÜN OTORİTESİ SEKTEYE Mİ UĞRATILIYOR? YOK OLAN MEDENİYET! KAPAN ZORBALIĞI..!

VALİ GÜL’ÜN OTORİTESİ SEKTEYE Mİ UĞRATILIYOR? YOK OLAN MEDENİYET! KAPAN ZORBALIĞI..!

Mehmet BAKIR
Sivas Valisi Davut GÜL , geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden Sivas’taki sürücüleri uyardı. “ Halk rahatsız oluyor, korna çalanlara ceza uygulanacak kimse kusura bakmasın” dedi.
Bu emir..!
Ne yazık ki; Trafik Şube Müdürlüğü’nce hiçe sayıldı sanki.!
Hiçbir işlem başlatılmadı.
Aksine her gece konvoylar, kortejler ardı ardına korna çalıyor. Halk emre uymuyor, uygulama başlatacak kişilerde görevini yerine getirmiyor.
Sivas Valisi Davut GÜL’ün otoritesi sekteye uğratılıyor.
Otorite yok ediliyor!
Gerçi, yaya yolunda durması gereken trafik araçları durmaz vatandaşa yol vermezse, Kırmızı ışıkları ihlal ederse, uygun olmayan yerlere araçlarını park ederlerse halk , sıradan vatandaş ne yapsın.?
Yasaları uygulatma erkine sahip insanlar uyacak ki vatandaşlara da uymalarını sağlasınlar. Bakalım 15 Temmuz günü Vali beyin emri yerine nasıl getirilecek? Korna yasağına uyulacak mı?

MEDİNEYETİ KAYBOYAN SİVAS..!

Medeniyet kenti Sivas’ın, medeniyetten uzaklaştığını her geçen gün cahilleştiğini görmek kahrediyor gerçek Sivaslı olanları..!
Ben Sivas’ın yerli ailesinin çocuğuyum. Sivas merkezde araştırma yapsanız parmak sayısı kadar yerli aileye rastlarsınız.
Herkes terk etmek zorunda kaldı.
Neden?
Yanlış siyaset, yanlış politika…
İş imkanı olmayan, gelişmeyen bir Sivas. Gelişmemesi için her alanda mücadele eden siyasetçiler…
Oysa Sivas kent yaşamı ve kültürü en eski bir il.
Göç vere vere geldiği durum ortada.
Devlet yatırımı alamayan, sanayi bölgesi yok edilen, eğitim seviyesi düşük, işsizlik oranı yüksek, suç işleme yaşı oldukça küçük, huzur vermeyen bir kent haline geldi.
Şehrin her köşesi ekip araçlarıyla donatılmış. Giriş-çıkışları asker ve polis tarafından kuşatılmış korku veren bir görünüm halinde.

ŞİMDİ KAPAN MODA OLDU..!

Cafeler Sokağı ve Mehmet Ali Hamamı’nın karşısında bulunan ara yol ile birkaç noktaya döşenen kapanlar insanların milli serveti olan araçlarına zarar vermektedir.
Tek yön haline dönüştürülen bu yola döşenen kapan yüzünden bazı kişilerin araçları zarar gördü lastikleri patladı.
Bu nasıl bir anlayış anlamıyorum. Tek yön levhası korsun olur biter. Kapan döşemenin kime yararı var?
Kim veya kimler rahat etsin diye döşeniyor?
Yada kapan döşenen yerlerde birilerinin evi mi var?
Araçlara zarar veren bu kapanların acilen sökülmesi gerekir. Aksi takdirde bir çok kazalara sebebiyet verecektir.

“VALİ GÜL’ÜN OTORİTESİ SEKTEYE Mİ UĞRATILIYOR? YOK OLAN MEDENİYET! KAPAN ZORBALIĞI..!” için 1 Yorum

  • Medeniyet olarak Sivas’ın günden güne geri gittiğine katılıyorum. Görgüsüz, kaba saba, kural tanımaz, adap bilmez anlayışsız insanlar yüzünden her geçen gün güzelim ilimiz daha da yaşanılmaz hale gelip yobazlaşıyor. İnsanlarda adap ve ahlak kalmaz hale geldi. Ne sürücü ahlakı, ne yaya ahlakı nede kişiler arası iletişim ahlakı kaldı.
    Yazınıza konu olan bir diğer husus olan kapan meselesine gelince, kusura bakmayın size hiç katılamayacağım. Kapan uygulaması yapılan bölgelerden birinde yaşayan kişi olarak bu uygulamadan ben çok memnun kaldım. Çünkü bahse konu yolda her sabah yukarıda bahsettiğim trafik yönünden ahlaksız sürücüler yüzünden kafa kafaya gelip kaza riski atlatıyordum. Yetkililer önce yolu tekyön yaptılar, levhaları koydular, hatta bazı yerlerde gördüm yere dahi tek yön yazıldı. Ancak buna rağmen hala bazı ahlaksız sürücüler bunu bile bile ters yola girmeye devam ettiler. Kurallara uyan sürücüleri enayi yerine koyarcasına! Bu insanlar yüzünden ben yine her sabah kaza riski atlattım. Sonra ne mi oldu? MEDENİYET SİZİN NEYİNİZE ULAN! diyip bahsettiğiniz kapanları koydular. Sonuç: Bir iki eğitim zayiatından sonra şimdi bir Allah ın kulu ters yollara girmiyor. Bazısı girecek gibi oluyor, kapanı görünce hemen geri dönüyor.Evet Sivas ın bu günkü geldiği noktada maalesef Medeniyet Bizim Neyimize noktasına gelmiş bulunuyoruz.HAYIRLI OLSUN.
    Sizde yazınızı yazarken lastiği patlayan üç-beş kural tanımaz saygısız ve ahlaksızın (istisnalar hariç) hakkını savunacağınıza; bunlar yüzünden hakları gasp edilen asıl çoğunluğu da dikkate alırsanız daha adil olacağını düşünmekteyim. Saygılar…

Yorum Yapın