VURAL ERCİNS PROJESİ İLE 6 BİN KİŞİ İŞ SAHİBİ OLACAK! DAHA NEYİ BEKLİYORSUNUZ?

VURAL ERCİNS PROJESİ İLE 6 BİN KİŞİ İŞ SAHİBİ OLACAK! DAHA NEYİ BEKLİYORSUNUZ?

Mehmet BAKIR

Cumhuriyet tarihinde en önemli yatırımlara ev sahipliği yapan Sivas’ta son 20 yıl içerisinde yanlış politikalar yüzünden ve Sivas halkını tam anlamıyla temsil edemeyen siyasetçilerin beceriksizliği nedeniyle mevcut yatırımların taşınmasına, satılmasına hep birlikte seyirci kaldık.

Elimizdeki değerleri birer birer kaybettik. Sivas’ın gözde yatırımcıları, gelişen, büyüyen sanayi alanlarına akın etti. Sivas’ı terk edip gittiler.

Türkiye’nin sayılı işadamları arasında yer alan Sivaslı sanayicilere fırsat tanınmış olsaydı, bugün Sivas ağır sanayi bölgesi olurdu.

Nitekim, Sivas’ı idare edenler, seçilmiş ve atanmışlar kendilerine verilen görevleri ellerine yüzlerine bulaştırıp daha sonra bir kenara çekilip hiçbir sorumluluk taşımadan Sivas’ın böylesine geri kalmasına bakar olmuşlar.

Sivaslı, Sivas’ı tanıyan bilen öz evlatlarına sahip çıkma yerine; Sivas’ı yönetenler hep dışarıdan getirilenler olmuş.

Sivaslılar tarafından el bebek gül bebek edilmiş, el üstünde tutulmuşlar. “Nerede akşam orada sabah” mantığı ile hareket edip Sivas’a bir çivi dahi çakmadıkları gibi çakmaya çalışanlarında önünü kesmişler.

Uzun yıllar boyunca devlet yatırımı almayan, alamayan Sivas Her türlü suç oranı ile ilk sıralarda yer almış.

 Devlet desteği görmeyen Sivas’ı kaderine mi terk etmeliyiz? Sorusuna hep birlikte cevap aramaya kalkışsak, Sivas’ta siyaset yapanların ne denli beceriksiz ve liyakat sahibi olmadıklarına şahit oluruz.

Siyaset uğruna hala Sivas hak ettiği yatırımlara kavuşamadığı gibi, Sivas’ın gelişmesine, geleceğine ışık olacak kişilere sahip çıkılmaması için de adeta yarış yapar gibiler.

SAYIN ERCİNS PROJESİ BÜYÜK BİR NİMETTİR.

Elimizde bulunan mevcut fabrikaları değerlendirip ülke ve Sivas ekonomisini güçlendirme yoluna gidilmesi gerekirken ne yazık ki bunu başarabilecek kişi veya kişilere fırsat tanınmaması da içler acısı.!

Bütün derdi, çabası, projelerini hayata geçerip

Gençlere iş imkanı sağlayabilmek, ağır sanayi bölgesi haline getirip Sivas’ı kalkındırmak olan Cumhuriyet Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Elektrik Mühendisi Sayın Vural ERCİNS’in TÜDEMSAŞ GENEL MÜDÜRÜ olarak atanması yönünde hiç kimse girişimde bulunmuyor.

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN başta olmak üzere Başbakan ve bazı bakanlara projesini  sunan Sayın ERCİNS’e görev verilmesi halinde bakınız Sivas’ta binlerce genç nasıl iş sahibi oluyor!

Ülkemiz ve Sivas ekonomisine büyük oranda katkı sağlayacak projenin, Cumhuriyet Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Elektrik Mühendisi Sayın Vural ERCİNS’in süper projesi takdir ile karşılanırken hala TÜDEMSAŞ Genel Müdürü olarak atanmasına da akıl erdiremiyorum.

Böylesine akıllıca, mantıklıca, emek verilerek hazırlanan  projeye gelince : SİVAS TÜDEMSAŞ A.Ş DE TANK VE YERLİ SİLAH ÜRETİMİ HATTA YERLİ OTOMOTİV ÜRETİMİNE İLK ETAPTA YÜZDE 70 KATKI SAĞLAYACAK..!

Tank ve Silah üretimi yapabilecek..!

Her türlü teknik donanıma sahip TÜDEMSAŞ  fabrikamız varken böylesine sahipsizliğe terk edilmiş olmasıs-Sivas’ı yönetenlerin ne kadar dar düşünceli olduğunu ortaya kor durumda.

PROJE KABUL OLURSA 6 BİN KİŞİYE İŞ İMKANI…

Sayın ERCİNS’in projesi Sayın Erdoğan tarafından kabul görürse ilk etapta bu fabrikada çalışan insan sayısının en az 6 bin olacağı söyleniyor.

YAN SANAYİ KURULACAK..

Sivas’taki işsizliğin bitmesine, Sivas’ta yan sanayi kuruluşlarının açılmasına, Sivas’ın gelişmesine büyük ölçüde katkı sağlayacaktır.

Bu projenin hayata geçmesi için, Cumhuriyet Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Elektrik Mühendisi Sayın Vural ERCİNS’in TÜDEMSAŞ GENEL MÜDÜRÜ OLARAK GÖREVE GETİRİLMESİ GEREKİYOR.  

Sayın Vural ERCİNS’in Cumhuriyet Üniversitesi bünyesinin değişmesinde ve yatırımların düzenli gerçekleşmesinde büyük emeği vardır. Gözle görünen hizmetleri hiç kimse göz ardı edemez.

Yıllarca Sivaslı olmayan kişilerin eline teslim edilen, zarar eder hale getirilen TÜDEMSAŞ artık öz benliğine kavuşmalıdır. Bunun için Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri başta olmak üzere siyasiler, Milletvekilleri, bakan üzerine düşen görevi yerine getirmelidir.

TÜDEMSAŞ FABRİKASI’NIN yerini rant olarak görenlere verilecek en büyük cevap o farikayı işler hale getirmekle mümkündür.

Sivaslılar olarak TÜDEMSAŞ FABRİKASI’NA büyük ihtiyacımız var. Bu kentin gelişmesi için tek şans Sayın Vural ERCİNS’in projesini hayata geçirmesidir.

İŞİ EHLİNE VERMEK gerektiğini düşünenler olarak Sayın ERCİNS’in  TÜDEMSAŞ Genel Müdürü olarak atanması taraftarı olduğumuzu her fırsatta dile getireceğim.

Sivas ve Sivaslılar olarak, Sivas’ın öz evladı olan Sayın ERCİNS’e olan güvenimiz sonsuzdur.

Şimdi sıra siyasilerin etnik kimliklerini (!)  bir tarafa bırakarak, Sivas’ın gelişmesi için ortaya çıkan projeyi hayata geçirebilmek için çaba sarf etmeleridir. Sayın Erdoğan ve Sayın Başbakan Yıldırım’a sunulan proje göz ardı edilmeyecek kadar mühim ve önem arz etmektedir.

Sayın Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’dan projenin sahibi olan Sayın ERCİNS’e görev verilmesini istiyoruz.

SİVAS’A HİZET ETMEK E BÜYÜK İBARETTİR. 6 BİN İŞSİZ GENCE İŞ KAPISI İÇİN HEP BİRLİKTE SAYIN VURAL ERCİNS’E SAHİP ÇIKALIM DESTEK OLALIM.

Yorum Yapın